Минулий місяць був найспекотнішим у світі лютим за всю історію спостережень
Джерело: BBC News
Кліматична служба ЄС повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.
Кожного місяця, починаючи з червня 2023 року, спостерігалися нові максимуми температури.
До того ж морська поверхня світу є найгарячішою за всю історію спостережень, тоді як морський лід в Антарктиді знову досяг екстремального мінімуму.
Температури все ще підвищуються через погодні явища Ель-Ніньйо в Тихому океані, але кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, безумовно, є основним чинником тепла.
“Головним винуватцем, безсумнівно, є парникові гази, що утримують тепло”, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації професор Селесте Сауло.
Концентрація вуглекислого газу досягла найвищого рівня за принаймні два мільйони років, згідно з кліматичним органом ООН, і знову зросла майже до рекордного рівня за останній рік.
Це вплинуло та те, що лютий 2024 року був приблизно на 1,77C теплішим, ніж у “доіндустріальні” часи, за даними Служби ЄС зі зміни клімату Copernicus.
Це побило попередній рекорд 2016 року приблизно на 0,12C.
Особливо сильна спека від цих температур вразила Західну Австралію, Південно-Східну Азію, Південну Африку та Південну Америку.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.
15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.