Минулий місяць був найспекотнішим у світі лютим за всю історію спостережень
Джерело: BBC News
Кліматична служба ЄС повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.
Кожного місяця, починаючи з червня 2023 року, спостерігалися нові максимуми температури.
До того ж морська поверхня світу є найгарячішою за всю історію спостережень, тоді як морський лід в Антарктиді знову досяг екстремального мінімуму.
Температури все ще підвищуються через погодні явища Ель-Ніньйо в Тихому океані, але кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, безумовно, є основним чинником тепла.
“Головним винуватцем, безсумнівно, є парникові гази, що утримують тепло”, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації професор Селесте Сауло.
Концентрація вуглекислого газу досягла найвищого рівня за принаймні два мільйони років, згідно з кліматичним органом ООН, і знову зросла майже до рекордного рівня за останній рік.
Це вплинуло та те, що лютий 2024 року був приблизно на 1,77C теплішим, ніж у “доіндустріальні” часи, за даними Служби ЄС зі зміни клімату Copernicus.
Це побило попередній рекорд 2016 року приблизно на 0,12C.
Особливо сильна спека від цих температур вразила Західну Австралію, Південно-Східну Азію, Південну Африку та Південну Америку.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.