Минулий місяць був найспекотнішим у світі лютим за всю історію спостережень

Джерело: BBC News

Кліматична служба ЄС повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.

Кожного місяця, починаючи з червня 2023 року, спостерігалися нові максимуми температури.

До того ж морська поверхня світу є найгарячішою за всю історію спостережень, тоді як морський лід в Антарктиді знову досяг екстремального мінімуму.

Температури все ще підвищуються через погодні явища Ель-Ніньйо в Тихому океані, але кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, безумовно, є основним чинником тепла.

“Головним винуватцем, безсумнівно, є парникові гази, що утримують тепло”, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації професор Селесте Сауло.

Концентрація вуглекислого газу досягла найвищого рівня за принаймні два мільйони років, згідно з кліматичним органом ООН, і знову зросла майже до рекордного рівня за останній рік.

Це вплинуло та те, що лютий 2024 року був приблизно на 1,77C теплішим, ніж у “доіндустріальні” часи, за даними Служби ЄС зі зміни клімату Copernicus.

Це побило попередній рекорд 2016 року приблизно на 0,12C.

Особливо сильна спека від цих температур вразила Західну Австралію, Південно-Східну Азію, Південну Африку та Південну Америку.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.