ООН оголосила 2023 рік найспекотнішим за всю історію

Джерело: Bloomberg

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

У 2023 році на планеті було настільки спекотно, що ще до кінця року Всесвітня метеорологічна організація оголосила його найспекотнішим за всю історію спостережень.

За перші 10 місяців року глобальна температура була приблизно на 1,4°C вища за середнє значення в доіндустріальний період.

Рекордне глобальне нагрівання повинно викликати тремтіння у світових лідерів і спонукати їх до дій, — заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у четвер у Дубаї на початку кліматичного саміту COP28. — Ми переживаємо кліматичний колапс у реальному часі, і його вплив є руйнівним.

Викиди парникових газів, які відповідають за потепління планети, продовжили зростати у 2023 році після досягнення історичного максимуму минулого року, показує звіт. Це сприяло підвищенню рекордно високих місячних температур на суші з липня по вересень і в океанах з квітня по вересень. Зростаюча спека погіршує екстремальні погодні умови, що, своєю чергою, спричиняє загибель та відсутність продовольчої безпеки, а також змушує мільйони осіб переміщуватися.

Океани, які покривають близько 70% поверхні Землі, поглинули близько 90% тепла, що утримується у викидах парникових газів з 1971 року. Це сповільнило швидкість потепління в атмосфері, одначе, також призвело до підвищення температури океану, підвищення рівня моря, підкислення та танення льоду на суші та морях.

Раніше стало відомо, що вже на початку 2029 року світ, ймовірно, не зможе залишитися нижче міжнародно узгодженої межі глобального потепління, якщо продовжуватиме спалювати викопне паливо з нинішньою швидкістю, мовиться у новому дослідженні.

Зауважимо, у вересні глобальна температура повітря з високим відривом підскочила до нового рекордного рівня, що приголомшило вчених.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд під час засідання 27 лютого ухвалив постанову, яка поширює електронну чергу і на водіїв легкових автомобілів.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

Через потепління споживання електроенергії продовжує знижуватися, зокрема сезонне підняття води в річках та сонячна погода сприяють роботі гідро- та електростанцій на ВДЕ.

У Львівському районі, 26 лютого, сталася аварія з машиною евакуації, яка перевозила загиблих військових. Внаслідок цієї події загинули троє людей, ще троє отримали поранення. Причиною аварії було те, що винуватець був у нетверезому стані.

Європейський парламент підтримав надання Україні пакету допомоги на суму 50 мільярдів євро. Кошти частинами будуть надані Україні протягом 2024-2027 років.