Січень 2024 був найспекотнішим за всю історію спостережень, – вчені ЄС

Джерело: Reuters

Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.

За даними C3S, минулий місяць перевищив попередній найтепліший січень (2020 року), починаючи з 1950 року.

Зазначимо, що січень цього року став найспекотнішим місяцем після того, як 2023 рік визнали найспекотнішим роком за всю історію спостережень.

“Це не тільки найтепліший січень за всю історію спостережень, але ми також щойно пережили 12-місячний період, який більш ніж на 1,5 C перевищив доіндустріальний базовий період. Швидке скорочення викидів парникових газів — єдиний спосіб зупинити підвищення глобальної температури”, — сказала заступниця директора C3S Саманта Берджесс.

Американські вчені заявили, що 2024 рік з ймовірністю один до трьох буде навіть спекотнішим, ніж минулий.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.