МЗС ФРН виявило дезінформаційну кампанію в соцмережі Х, яка просувала російські наративи
Джерело: DW з посиланням на німецький тижневик Der Spiegel
Експерти Міністерства закордонних справ Німеччини викрили системну кампанію з дезінформації у соцмережі Х (колишній Twitter), яка поширювала російські наративи.
За даними інформагентства, все почалось у вересні минулого року, коли у соцмережі були виявлені “дивні дописи” від імені міністерки Анналени Бербок стосовно скасування підтримки України.
При цьому особиста сторінка виглядала “абсолютно правдиво”. Детальний аналіз знайшов підробку, а літери кирилицею вказали на джерело. Дописом активно ділилися також вигадані користувачі.
Фахівці департаменту стратегічних комунікацій МЗС ФРН з’ясували, що фейковий твіт був частиною проросійської кампанії. За допомогою спеціального програмного забезпечення експерти дослідили дописи в Х у період з 20 грудня по 20 січня та виявили понад 50 підроблених облікових записів, які скоординовано просували певну інформацію німецькою мовою.
Загалом вдалося встановити більше 1 млн схожих дописів, в окремі дні їх кількість сягала 200 тисяч. Ймовірно, повідомлення розсилають боти, адже вони з’являються за контрольованим алгоритмом.
Окрім облікових записів політиків, фейкові новини також поширювалися від імені провідних німецьких ЗМІ, які потім розповсюджували громадяни, котрі нічого не підозрювали.
Особливо поширеним був наратив про те, що німецька держава, нібито, нехтує інтересами власних громадян заради допомоги українцям. Мета – підірвати довіру до уряду, до ЗМІ, посіяти ненависть до України та домогтися зменшення її підтримки.
За даними експертів МЗС, ця нова хвиля є частиною кампанії, яку Росія веде з 2022 року під назвою “Двійники”. Її ціллю є не лише Німеччина, але також Франція, Велика Британія, Італія та Україна.
- У заяві Державного департаменту США зазначено, що російський уряд фінансує антиукраїнську кампанію з дезінформації по всій Латинській Америці.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.