МЗС України засудило демонстрацію проросійської стрічки на Венеційському фестивалі

Джерело: пресслужба МЗС

Міністерство закордонних справ України засуджує прем’єру фільму “Росіяни на війні” у межах Венеційського кінофестивалю. Відомство направило відповідний лист до Венеційської бієнале.

У листі Посольства України в Італії президенту Венеційської бієнале мовиться про недопустимість показу проросійської стрічки на бієнале, коли РФ продовжує вести війну проти України.

Крім того, Генеральне консульство України в Торонто своєю чергою звернулося до організаторів Міжнародного кінофестивалю в Торонто з вимогою скасувати показ стрічки “Росіяни на війні”.

У коментарі напередодні МЗС зазначило: “Демонстрація цього фільму у Венеції та запланована прем’єра в Торонто – це образа жертв війни, розв’язаної РФ проти України. Він викривлює реальність російської агресії та слугує для Кремля інструментом пропаганди“.

Українська сторона вимагає припинити спроби надання Росії міжнародної культурної сцени, яку РФ використовує для відбілювання своїх злочинів.

Російські солдати, які вчиняють звірства в Україні, мають отримувати слово не на престижних кінофестивалях, а на лаві підсудних, – наголосили у відомстві.

Зауважимо, у межах Венеційського кінофестивалю показано документальний фільм російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової “Росіяни на війні”, знятий на позиціях окупантів в Україні.

Трофімова провела сім місяців з військовими РФ, які воюють проти України, поблизу лінії фронту. Там вона зняла “документальний фільм” про окупантів, щоб показати наскільки вони “звичайні хлопці”.

Перед прем’єрним показом Трофімова сказала журналістам, що у Росії їхні військові – це “герої, які ніколи не помирають”, тоді як Захід називає їх виключно воєнними злочинцями.

Для мене найбільшим шоком було побачити, наскільки вони звичайні. Абсолютно звичайні хлопці з родинами, з почуттям гумору, зі своїм власним розумінням того, що відбувається на цій війні, – сказала російська режисерка.

Трофімова прибула на окуповану території України, порушуючи українське законодавство. Вона приєдналась до російського розбитого батальйону, який воює на сході. Вони мали стару зброю, незахищену техніку, а їхні оператори БпЛА можуть випадково скинути бомби на своїх же військових.

Чимало росіян сказали, що воюють виключно за гроші і розчаровані тим, що війна триває вже так довго, а російські ЗМІ брешуть про її перебіг.

Інші окупанти сказали, що воюють, бо втратили когось на війні.

Можливо, люди не дуже розуміють причини (війни), але вони починають воювати, тому що втратили когось. І, можливо, це питання помсти, – сказала Трофімова.

У її фільмі зокрема розповідається про команду медиків, які забирають з поля бою вбитих росіян, і плачуть, коли у чорних мішках повертають трьох осіб з їхнього підрозділу.

Водночас у фільмі майже немає кадрів реальних боїв та не показано, як російські військові знищують українські міста. Щобільше, один “герой фільму” називає “неможливими” звинувачення у тому, що РФ скоїла низку воєнних злочинів проти України.

Та навіть сама Трофімова сказала, що не бачила ознак воєнних злочинів, коли перебувала на фронті.

  • Американський письменник Стівен Кінг вважає, що росіяни цілковито “заслуговують на лайно”, аже вони самі вдерлися на територію іншої держави заради війни. Автор схвально ставиться до операції ЗСУ на Курщині, а раніше неодноразово підтримував Україну.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.