МЗС України засудило розгін протесту у Тбілісі

Джерело: МЗС України 

Міністерство закордонних справ України засудило застосування сили проти мирного протесту в Тбілісі та закликало грузинську владу поважати право громадян на мирні акції.

У заяві назвали загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня. Україна закликала розслідувати всі зафіксовані порушення та притягнути винних до відповідальності.

Крім того, МЗС відреагувало на рішення грузинської влади зупинити євроінтеграцію.

“Україна розчарована рішенням уряду Грузії зупинити до 2028 року переговори про вступ до ЄС. Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів в країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу”, – йдеться у повідомленні.

МЗС закликало уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути частиною вільної та демократичної Європи, а також повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС.

Нагадаємо, 28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.

  • Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу.
  • Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.
  • Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднаєтесь до Заходу – повторите долю України.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.