На аукціоні планують продати одну з найдавніших книжок за понад 2,6 млн доларів

Джерело: CNN

Цього року на аукціоні Christie’s очікується продаж однієї з найдавніших книжок – вона може коштувати понад 2,6 мільйона доларів.

Кодекс Кросбі-Шойєна, написаний коптською мовою на папірусі в Єгипті, є найстарішою християнською літургійною книгою, зауважує міжнародний аукціонний дім Christie’s, який проведе продаж у Лондоні 11 червня.

За словами аукціонерів, кодекс складається з 52 аркушів, або 104 сторінок, і був написаний одним писарем протягом 40 років у монастирі у Верхньому Єгипті.

Фото: Christie’s Images LTD

За вуглецевим датуванням, книзі близько 17 століть, і вона містить перше послання Петра та книгу Йони.

Кодекс зберігається у дерев’яних ящиках, а оцінена вартість на аукціоні становить від 2,6 до 3,8 мільйона доларів.

Ця рукописна книга є частиною колекції Schøyen, яку Christie’s описує як “одну з найбільших і найповніших колекцій рукописів, коли-небудь зібраних”.

На думку експертів, цей кодекс має велике значення як свідок поширення християнства у Середземномор’ї та як один з найдавніших зразків книги в її сучасному вигляді.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.