На аукціоні продали любовні листи Ейнштейна за понад $500 000
Джерело: NYP
На аукціоні Christie’s за пів мільйона євро продали любовні листи німецького вченого Альберта Ейнштейна, адресовані його першій дружині Мілеві Маріч.

Фото: Christie’s Images Limited
Усього лот, проданий на аукціонних торгах у Лондоні, містить 54 документи. Десять із них – листи Мілеви Маріч. 43 листи з цього лоту були адресовані Маріч, вони попередньо оцінювалися в 700 тис. – 1 млн британських фунтів (848 624 – 1 212 320 євро). Зрештою їх було продано за 441 тис. фунтів (535 393 євро).
Перший з листів від лютого 1898 року написаний Ейнштейном у 19 років, коли він навчався на другому курсі Політехнікуму в Цюріху. Останній лист датований вереснем 1903, коли Ейнштейн вже одружився і був автором чотирьох опублікованих наукових праць.
Загалом листування, що належить до цього періоду, включає 111 документів. Листи були опубліковані в 1987 році в США в збірці “Collected Papers of Albert Einstein” за участі німецького вченого Юргена Ренна.

Фото: ustin Ng/Avalon/Photohot/picture alliance
Як розповіли у виданні, зі 147 сторінок листування, проданих з аукціону у Лондоні, можна дізнатись про стосунки Ейнштейна з його першою дружиною Мілевою Маріч і єдину відому інформацію про їхню позашлюбну дочку Лізерль.
Ранні листи вчений підписував як Альберт Ейнштейн або просто Альберт, а до своєї коханої звертався формально – “Шановна фройляйн”. Два листи цікаві тим, що написані на повторно використовуваному папері і містять деякі з ранніх наукових розрахунків Ейнштейна, які збереглися.
Згідно з повідомленням, Альберт Ейнштейн і Мілева Маріч одружилися 6 січня 1903 року – до лоту входило й оголошення про їхнє одруження. В останньому листі з листування, проданому з аукціону в Лондоні, згадується нова вагітність Мілеви (син Ганс Альберт народився 14 травня 1904 року) та обговорюється хвороба їхньої доньки Лізерль. Більше про Лізерль нічого не відомо, вважається, що вона померла від скарлатини незабаром після цього листа.
- У вересні на продаж виставлять лист Альберта Ейнштейна, в якому він у 1939 році попереджав тодішнього президента США про загрозу створення атомної зброї нацистською Німеччиною. Двосторінкового листа попередньо оцінили щонайменше в чотири мільйони доларів.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.