На аукціоні продали єдину збірку Симоненка, надруковану за його життя

Джерело: Violity
На аукціоні продали видання єдиної збірки віршів поета-шістдесятника Василя Симоненка, надрукованої за його життя, – “Тиша і грім”.
Торги за збірку завершилися 1 лютого. Остаточна ціна становила 30 301 грн. Загалом охочі отримати книгу зробили 131 ставку.
Виставлений на аукціон примірник “Тиші й грому” має підпис письменника: “Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant. В. Симоненко”.

Фото: Violity
Також у книжку вкладено фотопортрет Василя Симоненка з підписом на звороті: “…згадку про нашого великого спільного друга Васю Симоненка. 18.12.1964 р. В. Шпак”.

Фото: Violity
Відомо, що збірку “Тиша і грім” надрукували в київському Держлітвидаві в 1962 році.
Лот був виставлено на сайті колекціонерів Violity.
ДОВІДКОВО. Василь Симоненко – український поет-шістдесятник, журналіст та діяч руху опору. Народився 1935 року у селі Біївці Полтавської області. За свої неповні 29 років життя майже 10 Симоненко присвятив літературній творчості. Загалом протягом життя український культурний діяч став автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: “Цар Плаксій і Лоскотон”, “Подорож в країну Навпаки”, “Казка про Дурила”. Збірки “Земне тяжіння” (1964) та “Лебеді материнства” (1981) вийшли друком вже після смерті автора. У 1965 році поета посмертно висунули на здобуття Шевченківської премії, однак присудили її через 30 років – у 1995.
Влітку 1962 року Василя Симоненка побили радянські міліціянти. Після чого поет почав скаржитися на болі внутрішніх органів. З 1963 року проблеми зі здоров’ям прогресували. Симоненко говорив про болі в попереку та нирках. Згодом лікарі поставили поету діагноз – рак нирок. Василь Симоненко помер у ніч на 14 грудня 1963 року. На момент смерті йому було 28 років.
- Сценарії декількох епізодів серіалу “Друзі”, знайдених у смітнику 25 років тому, продали на аукціоні за 22 000 фунтів стерлінгів (приблизно 27 940 тисяч доларів), пори те, що їхня вартість раніше оцінювалася не більше 1 000 доларів.
Близько 150 пропалестинських активістів увірвалися на склад компанії OIP Land Systems, що виробляє військову техніку для України, і пошкодили обладнання. Активісти думали, що техніка призначена для Ізраїлю.
Попри заборону урядом Віктора Орбана, тисячі людей вийшли на 30-й щорічний прайд у Будапешті, щоб відстояти свої права, протестуючи проти обмежень щодо ЛГБТК+ спільноти в країні.
Гурт «The Velvet Sundown», повністю створений штучним інтелектом, за два тижні зібрав понад 300 тисяч слухачів.
У Празі відбувся концерт рок-гурту AC/DC, який зібрав тисячі шанувальників. Серед глядачів помітили президента Чехії Петра Павела.
У суботу, 28 червня, президент Польщі Анджей Дуда прибув до України з прощальним візитом. Та один зі знімків викликав обговорення — на грудях його охоронця помітили символ Армії Крайової.