На аукціоні продали єдину збірку Симоненка, надруковану за його життя

Джерело: Violity

На аукціоні продали видання єдиної збірки віршів поета-шістдесятника Василя Симоненка, надрукованої за його життя, – “Тиша і грім”.

Торги за збірку завершилися 1 лютого. Остаточна ціна становила 30 301 грн. Загалом охочі отримати книгу зробили 131 ставку.

Виставлений на аукціон примірник “Тиші й грому” має підпис письменника: “Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant. В. Симоненко”.

Фото: Violity

Також у книжку вкладено фотопортрет Василя Симоненка з підписом на звороті: “…згадку про нашого великого спільного друга Васю Симоненка. 18.12.1964 р. В. Шпак”.

Фото: Violity

Відомо, що збірку “Тиша і грім” надрукували в київському Держлітвидаві в 1962 році.

Лот був виставлено на сайті колекціонерів Violity.

ДОВІДКОВО. Василь Симоненко – український поет-шістдесятник, журналіст та діяч руху опору. Народився 1935 року у селі Біївці Полтавської області. За свої неповні 29 років життя майже 10 Симоненко присвятив літературній творчості. Загалом протягом життя український культурний діяч став автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: “Цар Плаксій і Лоскотон”, “Подорож в країну Навпаки”, “Казка про Дурила”. Збірки “Земне тяжіння” (1964) та “Лебеді материнства” (1981) вийшли друком вже після смерті автора. У 1965 році поета посмертно висунули на здобуття Шевченківської премії, однак присудили її через 30 років – у 1995.

Влітку 1962 року Василя Симоненка побили радянські міліціянти. Після чого поет почав скаржитися на болі внутрішніх органів. З 1963 року проблеми зі здоров’ям прогресували. Симоненко говорив про болі в попереку та нирках. Згодом лікарі поставили поету діагноз – рак нирок. Василь Симоненко помер у ніч на 14 грудня 1963 року. На момент смерті йому було 28 років.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець РФ прокоментував черговий обстріл Запоріжжя з боку російських військ.

У Тибеті триває пошук тих, хто вижив після потужного землетрусу магнітудою 6,8, який стався 7 січня. На сьогодні відомо про щонайменше 126 загиблих і 188 поранених. Понад 400 осіб врятували з-під завалів, але кількість зниклих безвісти залишається невідомою.

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни у підходах до модерації контенту у соціальних мережах корпорації, з огляду на зміну політичного та соціального ландшафту та бажання сприяти свободі слова.

У Львові затримано 33-річну адвокатку, яка організовувала незаконний виїзд чоловіків за кордон. Жінка використовувала схему фіктивного працевлаштування, оформлюючи документи для виїзду під виглядом службових поїздок.

Працівники ДБР затримали командира однієї з рот 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської, який самовільно залишив частину (СЗЧ) і підбурив на це своїх підлеглих. Йому повідомили про підозру.