На аукціоні продали єдину збірку Симоненка, надруковану за його життя

Джерело: Violity

На аукціоні продали видання єдиної збірки віршів поета-шістдесятника Василя Симоненка, надрукованої за його життя, – “Тиша і грім”.

Торги за збірку завершилися 1 лютого. Остаточна ціна становила 30 301 грн. Загалом охочі отримати книгу зробили 131 ставку.

Виставлений на аукціон примірник “Тиші й грому” має підпис письменника: “Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant. В. Симоненко”.

Фото: Violity

Також у книжку вкладено фотопортрет Василя Симоненка з підписом на звороті: “…згадку про нашого великого спільного друга Васю Симоненка. 18.12.1964 р. В. Шпак”.

Фото: Violity

Відомо, що збірку “Тиша і грім” надрукували в київському Держлітвидаві в 1962 році.

Лот був виставлено на сайті колекціонерів Violity.

ДОВІДКОВО. Василь Симоненко – український поет-шістдесятник, журналіст та діяч руху опору. Народився 1935 року у селі Біївці Полтавської області. За свої неповні 29 років життя майже 10 Симоненко присвятив літературній творчості. Загалом протягом життя український культурний діяч став автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: “Цар Плаксій і Лоскотон”, “Подорож в країну Навпаки”, “Казка про Дурила”. Збірки “Земне тяжіння” (1964) та “Лебеді материнства” (1981) вийшли друком вже після смерті автора. У 1965 році поета посмертно висунули на здобуття Шевченківської премії, однак присудили її через 30 років – у 1995.

Влітку 1962 року Василя Симоненка побили радянські міліціянти. Після чого поет почав скаржитися на болі внутрішніх органів. З 1963 року проблеми зі здоров’ям прогресували. Симоненко говорив про болі в попереку та нирках. Згодом лікарі поставили поету діагноз – рак нирок. Василь Симоненко помер у ніч на 14 грудня 1963 року. На момент смерті йому було 28 років.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.