На Байковому кладовищі поховали письменника й громадського діяча Дмитра Капранова (Фото)

Джерело: Букви

Сьогодні, 18 квітня, на Байковому кладовищі поховали українського письменника, публіциста та громадського діяча Дмитра Капранова, який помер 16 квітня у віці 56 років.

Про смерть письменника повідомили на сторінці “Брати Капранови” у Facebook.

“Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте”, – мовиться у дописі.

Зокрема, сьогодні вранці, у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі відбулась церемонія прощання з Дмитром Капрановим.

Попрощатися з Капрановим прийшли понад сотня людей, зокрема лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, гендиректор театру імені Франка Євген Нищук, актор Ахтем Сеїтаблаєв, співак Олег Скрипка, письменники Андрій Кокотюха та Василь Шкляр.

На сторінці “Брати Капранови” у Facebook повідомили, що причиною смерті Дмитра стали проблеми з серцем.

ДОВІДКОВО. Дмитро Капранов народився 24 липня 1967 року у Дубоссарах (сьогодні територія Молдови). Разом із братом-близнюком Віталієм був письменником, публіцистом, громадським діячем, блогером.

Дитинство брати провели на Миколаївщині, де закінчили школу. Вищу освіту здобули в Уральському політехнічному інституті (Свердловськ, РФ) та Московському енергетичному інституті за фахом “Технічна кібернетика”.

У 1988 році, одружившись із сестрами-близнючками, переїхали до Москви, де на початку 90-х видавали московську українську газету “Тинди-ринди” та журнал української фантастики “Брати”.

Тоді ж почали писати свою першу книжку “Кобзар 2000”, над якою працювали 10 років. Завершили роботу 1998 року – вже у Києві.

У 1999 році Капранови разом із телеканалом “1+1” та шоколадом “Корона” організували перший конкурс української гостросюжетної літератури “Золотий Бабай”. Тоді переможцем став роман “Ключ”, автором якого є Василь Шкляр.

У 2000 році брати Капранови очолили видавництво “Зелений пес”.

Віталій та Дмитро Капранови написали низку романів, серед яких – “Приворотне зілля”, “Розмір має значення”, “Закон Братів Капранових”, “Забудь-річка”. Також вони є авторами дитячої книги “Зоряний вуйко”.

У 2007 році Капранови заснували премії “Золотий намордник” – за перше місце в рейтингу державного хамства – та “Золотий ошийник” – за перше місце в рейтингу іноземного хамства (присуджується посольству чи консульству за результатами інтернет-голосування), а у 2011 році заснували конкурс двійників Тараса Шевченка.

2013 року брати Капранови видали, як зазначено в анотації, “для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями”, 80-сторінкову “Мальовану історію Незалежності України”.

4 вересня 2019 року брати Капранови створили свій YouTube-канал “імені Т. Г. Шевченка”, на якому розповідають про історію України.

З 24 лютого 2022 року, від початку російського вторгнення в Україну, письменники брати Капранови боролися з окупантами зі зброєю в руках у Києві, в лавах полку “Азов”.

П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.