На берег Нової Зеландії викинувся, ймовірно, найрідкісніший кит у світі
Джерело: Associated Press
Департамент охорони природи Нової Зеландії поінформував, що на берег одного з островів викинувся, ймовірно, найрідкісніший представник китоподібних – ременезуб лопатозубий.
Ременезуб лопатозубий – вид ссавців з родини дзьоборилові ряду китоподібні. Вчені досі не володіють інформацією, скільки їх взагалі існує, чим вони харчуються і де саме мешкають у південній частині Тихого океану.
Як розповіли науковці, у пошуках їжі ці істоти занурюються дуже глибоко, а на поверхню спливають рідко.
“Дуже важко проводити дослідження морських ссавців, якщо ви не бачите їх у морі. Це як шукати голку в копиці сіна. Ви не знаєте, де шукати”, – заявила представниця департаменту охорони природи Ханна Хендрікс.
Цього місяця на пляж Південного острова викинулася п’ятиметрова істота. Зважаючи на забарвлення, форму черепа, дзьоба і зубів, фахівці постановили, що це ременезуб лопатозубий.
Його швидко транспортували до холодильної камери та вже планують подальші дослідження.
Якщо інформація підтвердиться, це буде перший знайдений екземпляр цього виду, який можна дослідити. Тоді вчені зможуть препарувати його, скласти карту спорідненості з іншими видами, дізнатися про його харчування і, можливо, знайти підказки про те, де він проживає.
Однак генетичне тестування для підтвердження ідентифікації кита може зайняти місяці.
За словами Ханни Хендрікс, заналом знаходили лише шість ременезубів лопатозубих. Однак тих, що були неушкодженими, поховали до того, як аналіз ДНК зміг підтвердити їхню приналежність. Через це вченим не вдалося їх дослідити.
Перші кістки ременезуба лопатозубого виявили у 1872 році на новозеландському острові Пітт-Айленд. Інші рештки виявили у 1950-х та у 1986 році. Секвенування ДНК у 2002 році довело, що всі три екземпляри належать до одного виду – ременезубів лопатозубих.
Потім дослідники не знали, вимер цей вид чи ні. Аж у 2010 році на новозеландський пляж викинуло двоє мертвих ременезубів лопатозубих. Однак розпізнати вчені змогли їх лише після поховання.
- Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.
Велика Британія призупинила постачання далекобійних ракет Storm Shadow Україні, аби використати їх більш ефективно в майбутньому, після схвалення ударів вглиб Росії, інформують джерела у британському Міноборони.
Військово-морські сили Ірландії випроводили російський розвідувальний корабель “Янтар” з виняткової економічної зони країни в Ірландському морі.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що 18 листопада в усіх регіонах України вимушено застосовуватимуть заходи обмеження споживання електроенергії. Енергетики закликають до економного споживання світла.
16 листопада президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін провели зустріч на полях саміту АТЕС у Перу, підбиваючи підсумки відносин між двома країнами за чотири роки каденції чинного американського глави.
Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором.