На чотирьох АЕС України відбулися ротації місій МАГАТЕ

Джерело: Держатомрегулювання

На чотирьох атомних електростанціях України відбулись ротації експертів Міжнародного агентства з атомної енергії.

Упродовж другої декади січня 2024 року на ВП “Рівненська АЕС”, ВП “Південноукраїнська АЕС”, ВП “Хмельницька АЕС” успішно проведено дев’ятнадцяту ротацію експертів постійних моніторингових місій Міжнародного агентства з атомної енергії.

Зокрема, на ДСП “Чорнобильська АЕС” – двадцять першу ротацію.

У відомстві зазначили, що постійні місії МАГАТЕ на українських атомних електростанціях запроваджено з метою моніторингу за станом безпеки на АЕС в умовах військової агресії Росії в Україні.

Нагадаємо, що понад рік тому, 1 вересня 2022 року, у відповідь на офіційний запит України на тимчасово окупованій ЗАЕС розпочала роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії. Початок роботі місії дав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, який тоді ж відвідав ЗАЕС.

Відтак, постійна місія МАГАТЕ на Запорізькій АЕС стала першою з експертних місій Агентства на українських АЕС. Згодом Україна звернулася до МАГАТЕ з пропозицією розширити роботу місій на всі українські АЕС, адже через обстріли РФ склалася загрозлива ситуація для функціонування української атомної генерації.

Зокрема, у листопаді після масштабного обстрілу одночасно всі українські АЕС були знеструмлені та перейшли на аварійне живлення дизель-генераторами. У січні 2023 року для здійснення безперервного контролю і моніторингу ядерної та радіаційної безпеки члени місії прибули на майданчики Південноукраїнської, Рівненської, Хмельницької, а також Чорнобильської АЕС.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.