На Дніпропетровщині Сили ППО збили російську ракету Х-69

Джерело: Повітряне командування Схід

Над Дніпропетровщиною Сили ППО збили ворожу авіаційну ракету Х-69.

Станом на 17.00 в Синельниківському районі Дніпропетровської області підрозділом Повітряне командування “Схід” знищено керовану авіаційну ракету Х-69, – мовиться у повідомленні.

Зауважимо, для удару по Трипільській ТЕС російські війська застосували нові крилаті ракети Х-69. У повідомленні зазначили, що під час удару по Трипільській ТЕС ворог застосував свої нові крилаті ракети Х-69, які дозволили йому повністю знищити найпотужнішу електростанцію Київщини. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети.

Дальність пуску цих ракет становила близько 400 км. Цей параметр перевищує попередні відомі оцінки дальності Х-69 – 300 км.

Це не перше використання Х-69 для удару по Україні. Зокрема перша згадка про їх використання з’явилась у лютому 2024 року. Однак поодинокі випадки її застосування були ще у 2023 році.

Х-69 – російська дозвукова крилата ракета для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий з літаків Су-34 та Су-35.

Довідка. Х-69 – російська високоточна малопомітна крилата ракета класу “повітря-земля”. Х-69 є подальшим розвитком ракети Х-59. Призначена для ураження наземних стаціонарних цілей та надводних об’єктів, які не мають радіолокаційного, інфрачервоного та оптичного контрасту до навколишнього фону.

  • Конгрес США остаточно ухвалив надання допомоги Україні на суму майже 61 млрд доларів. Тепер законопроєкт повинен підписати Джо Байден, і США зможуть почати постачання озброєння Україні. У ЗМІ проаналізували, якого посилення чекати Україні.
  • Сполучені Штати вже готують пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів. Це буде перше погодження зі ще не підписаного законопроєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.
  • Міністерство оборони України створило Офіс підтримки коаліцій для забезпечення стійкого та системного управління військовою допомогою, яка надається країнами-партнерами.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.