На Дніпропетровщині затримано чоловіків, які намагались знищити логістику Сил оборони

Джерело: Служба безпеки України

У Дніпропетровській області затримано двох чоловіків, які за вказівкою РФ намагались знищити логістику Сил оборони. Обом тепер загрожує до 8 років за ґратами.

За даними слідства, затримані готували координати для ракетно-дронових атак росіян по об’єктах Укрзалізниці, таких як вузлові станції та залізничні лінії, через які – як вважав ворог – транспортували техніку і боєприпаси на східну ділянку фронту.

Аби скоригувати вогневе ураження фігуранти поряд з об’єктами залізниці встановлювали приховані камери, які працювали у режимі реального часу, транслюючи рух потягів.

Камери зловмисники встановлювали на деревах, ховаючи їх поміж гілок та підключаючи до них портативні акумулятори. Кожні три дні зловмисники змінювали павербанки для постійного відеоспостереження.

За даними справи, зловмисники не були спільниками і діяли окремо один від одного, проте обидва ретельно дотримувались інструкцій куратора з РФ, який був у них один на двох.

Співробітники Служби безпеки своєчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали.

Обидва фігуранти – місцеві мешканці, безробітні, віком 20 та 23 роки. Вони шукали швидкого заробітку у телеграм-каналах, де й потрапили у поле зоре ворога.

Під час обшуків у них вилучено мобільні телефони, павербанки та відеокамери із доказами підривної діяльності на користь РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (пособництво у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення та розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчинене в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми.

Унаслідок російської атаки на Київ у ніч на 28 червня постраждало двоє людей. Найбільше пошкоджень зафіксовано в Дарницькому районі, де виникло кілька пожеж.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.