На Донеччині ще в декількох громадах оголосили примусову евакуацію дітей
Джерело: голова Донецької ОДА Вадим Філашкін
В окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад Донецької області в середу, 24 січня, ухвалили рішення розпочати примусову евакуацію дітей.
Таке рішення прийняли на засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За інформацією голови Донецької ОДА Вадима Філашкіна, зараз там досі знаходяться 72 дитини.
“На жаль, не всі дорослі усвідомлюють свою відповідальність за життя і здоров’я власних дітей – і багато хто досі залишається на територіях, поблизу яких точаться активні бойові дії”, – зазначив Філашкін.
Він додав, що ще з квітня минулого року триває примусова евакуація з частини прифронтових громад Волноваського, Покровського, Краматорського і Бахмутського районів.
“Діти не мають зростати на війні. Ми повинні зробити все необхідне, щоб діти Донеччини жили у відносній безпеці подалі від фронту”, – наголосив голова Донецької ОДА.
- В Харківській області оголосили про обов’язкову евакуацію мешканців Кіндрашівської та Куриливської громад Куп’янського району. Раніше цей захід застосовувався лише частково.
- На тлі складної безпекової ситуації на Херсонщині Херсонською ОВА схвалено примусову евакуацію 802 дітей із 23 населених пунктів. Її проведуть із Бериславського, Каховського, а також Херсонського районів.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.