На Донеччині викрили агентурну мережу ФСБ, яка наводила удари РФ на Костянтинівку
Джерело: СБУ
Контррозвідка Служби безпеки України викрила ще одну агентурну мережу ФСБ на Донеччині. До складу ворожого осередку входили четверо мешканців Костянтинівки, які координували ракетно-бомбові удари РФ по місту.
Агенти діяли окремо, але мали спільного куратора від російської спецслужби. Їхнім основним завданням був збір координат, за якими розміщуються підрозділи Сил оборони.
Серед затриманих – 35-річний ІТ-спеціаліст, який під виглядом налаштування інтернету у клієнтів таємно збирав інформацію про місця дислокації українських військ.
Ще троє фігурантів – 23-річний вантажник з місцевого ринку та двоє безробітних, які обходили місто та фіксували розташування потрібних об’єктів.
За матеріалами справи, всі агенти були завербовані ворогом через Telegram-канали з пошуку “легких заробітків”.
Для підготовки “звітів” зловмисники позначали потенційні цілі на Google-картах та додавали до скриншотів детальний опис місцевості.
Співробітники СБУ викрили агентурну групу і затримали всіх її учасників. У фігурантів вилучили мобільні телефони із доказами роботи на ФСБ.
Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне увʼязнення з конфіскацією майна.
- Служба безпеки затримала російського агента, що наводив російські удари по позиціях підрозділу ЗСУ на Курщині, в якому проходив службу.
- У Донецькій області затримано двох російських агентів, які коригували вогонь окупантів по українських оборонцях.
- Служба безпеки затримала ще одного російського агента, який коригував повітряні атаки ворога по Херсону. Він намагався зібрати локації місцевих Сил оборони та об’єктів енергетики.
- У Харкові затримано російського інформатора, який шпигував за позиціями українських воїнів, аби ворог бив по них КАБами.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.
В Естонії навпроти кордону з Росією висять українські прапори — поруч з прапорами Естонії та ЄС.
Танкери, що перебувають під санкціями США, зʼявилися серед кораблів, які перевозять російську нафту до Індії.
Китайська приватна космічна компанія Beijing Space Epoch Technology 29 травня оголосила про успішні випробування багаторазової ракети-носія та її повернення. Відтак, Китай готується приєднатися до США, де компанія Ілона Маска SpaceX уже майже десятиліття використовує багаторазові ракети.
Видання The Washington Post зібрало історії того, як українці рятують собак під час війни. Журналісти вказують, що нині це стало національним обов’язком.