На Донеччині викрили агентурну мережу ФСБ, яка наводила удари РФ на Костянтинівку
Джерело: СБУ
Контррозвідка Служби безпеки України викрила ще одну агентурну мережу ФСБ на Донеччині. До складу ворожого осередку входили четверо мешканців Костянтинівки, які координували ракетно-бомбові удари РФ по місту.
Агенти діяли окремо, але мали спільного куратора від російської спецслужби. Їхнім основним завданням був збір координат, за якими розміщуються підрозділи Сил оборони.
Серед затриманих – 35-річний ІТ-спеціаліст, який під виглядом налаштування інтернету у клієнтів таємно збирав інформацію про місця дислокації українських військ.
Ще троє фігурантів – 23-річний вантажник з місцевого ринку та двоє безробітних, які обходили місто та фіксували розташування потрібних об’єктів.
За матеріалами справи, всі агенти були завербовані ворогом через Telegram-канали з пошуку “легких заробітків”.
Для підготовки “звітів” зловмисники позначали потенційні цілі на Google-картах та додавали до скриншотів детальний опис місцевості.
Співробітники СБУ викрили агентурну групу і затримали всіх її учасників. У фігурантів вилучили мобільні телефони із доказами роботи на ФСБ.
Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне увʼязнення з конфіскацією майна.
- Служба безпеки затримала російського агента, що наводив російські удари по позиціях підрозділу ЗСУ на Курщині, в якому проходив службу.
- У Донецькій області затримано двох російських агентів, які коригували вогонь окупантів по українських оборонцях.
- Служба безпеки затримала ще одного російського агента, який коригував повітряні атаки ворога по Херсону. Він намагався зібрати локації місцевих Сил оборони та об’єктів енергетики.
- У Харкові затримано російського інформатора, який шпигував за позиціями українських воїнів, аби ворог бив по них КАБами.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.