На дротах ЛЕП рекордна ожеледь, на Кіровоградщині – найскладніша ситуація – Міненерго

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

Рекордна ожеледь на дротах ліній електропередачі призводить до серйозних проблем з енергопостачанням, зокрема в Кіровоградській області. Понад добу 30 населених пунктів перебувають без електропостачання, що стосується приблизно 2500 споживачів.

Це призвело до найскладнішої ситуації з-поміж інших регіонів.

Причиною відсутності електропостачання є ожеледь на дротах повітряних ліній, що має діаметр 60-89 мм. Таких розмірів ожеледь за всю історію спостережень з 1945 року не фіксувалося.

Окрім цього, виникають проблеми через крадіжки дроту на впалих лініях, що вимагає встановлення охоронної напруги на відновлених лініях та уповільнює процес відновлення, повідомляють енергетики.

На сьогодні внаслідок негоди в Україні знеструмлено 44 населених пункти. Тривають роботи з відновлення електропостачання.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.