На фестивалі російського кіно у Франції показують фільм Параджанова «Тіні забутих предків»

Джерело: вебсайт фестивалю

З 7 по 17 березня у Франці триває фестиваль російського кіно, присвячений Олексію Навальному – російському опозиціонеру, який помер у колонії наприкінці лютого. У програмі фестивалю – фільм Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”.

Вже десятий фестиваль російського кіно триває у двох містах Франції – Парижі (з 7 по 12 березня) та у Таверні (з 12 по 17 березня).

“Ми вважаємо необхідним, навіть у ці смутні часи і попри насильницькі дії з боку можновладців, продовжувати захищати та пропагувати російську культуру, особливо у сфері кіно. Приходьте до наших партнерських кінотеатрів, щоб відкрити для себе нові релізи, документальні фільми, репертуарні фільми, короткометражки, не забуваючи віддати данину пам’яті Параджанову та Йоселіані”, – мовиться в афіші фестивалю.

Зазначається, що цьогоріч – 100-річчя з дня народження Параджанова. Імовірно тому на фестивалі вирішили продемонструвати його кінострічку.

Водночас організатори фестивалю російського кіно не врахували той факт, що Сергій Параджанов відбував покарання у російській в’язниці.

“Я — вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм”, – говорив про себе сам Параджанов.

У неділю, 10 березня, у кінотеатрі “Le Balzac” у межах фестивалю демонстрували один з найвідоміших українських фільмів кінорежисера Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського.

Стрічка була знята українською мовою, без російського перекладу, що у часи СРСР було неможливим, адже дублювання російською було основною умовою для фільмів. Режисер, своєю чергою, відмовлявся від дублювання російською, оскільки це порушило б аудіовізуальне сприйняття української поетики.

“І тоді почались оці гоніння, за те, що я відмовився робити російський варіант цього фільму”, – згадував сам Сергій Параджанов.

В анонсі фільму на фестивалі вказано, що це перший шедевр Параджанова, який “воскресив зниклий український світ”.

Загалом у межах фестивалю демонструють фільми, зняті як у часи СРСР, так і сучасні стрічки. Також демонструють і документальні фільми про РФ. Що більше, 9 березня відбувався показ антивоєнних фільмів.

Окрім цього, в межах фестивалю 13 березня відбувся круглий стіл на тему “Як можна бути росіянином сьогодні?”.

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко залишає посаду. Сталось це незадовго після того, як відомство очолив Денис Шмигаль.

Світлана Поваляєва, українська письменниця, поетка, журналістка, громадська діячка та мати загиблих захисників Василя та Романа Ратушних, звернулася до влади на тлі протестів проти закону, що обмежує незалежність НАБУ та САП.

Уночі 23 липня російські окупанти атакували енергетичні об’єкти АТ “Укрзалізниця” одразу у двох регіонах.

Українські правоохоронці екстрадували з Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) організаторку шахрайської схеми, яка виглядом зборів на дрони для ЗСУ завдала українцям понад 50 млн грн збитків.

Міжнародний фонд “Відродження” закликає скасувати закон про підпорядкування НАБУ та САП генеральному прокурору та повернути незалежність антикорупційним органам.