На фестивалі російського кіно у Франції показують фільм Параджанова «Тіні забутих предків»
Джерело: вебсайт фестивалю
З 7 по 17 березня у Франці триває фестиваль російського кіно, присвячений Олексію Навальному – російському опозиціонеру, який помер у колонії наприкінці лютого. У програмі фестивалю – фільм Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”.
Вже десятий фестиваль російського кіно триває у двох містах Франції – Парижі (з 7 по 12 березня) та у Таверні (з 12 по 17 березня).
“Ми вважаємо необхідним, навіть у ці смутні часи і попри насильницькі дії з боку можновладців, продовжувати захищати та пропагувати російську культуру, особливо у сфері кіно. Приходьте до наших партнерських кінотеатрів, щоб відкрити для себе нові релізи, документальні фільми, репертуарні фільми, короткометражки, не забуваючи віддати данину пам’яті Параджанову та Йоселіані”, – мовиться в афіші фестивалю.
Зазначається, що цьогоріч – 100-річчя з дня народження Параджанова. Імовірно тому на фестивалі вирішили продемонструвати його кінострічку.
Водночас організатори фестивалю російського кіно не врахували той факт, що Сергій Параджанов відбував покарання у російській в’язниці.
“Я — вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм”, – говорив про себе сам Параджанов.
У неділю, 10 березня, у кінотеатрі “Le Balzac” у межах фестивалю демонстрували один з найвідоміших українських фільмів кінорежисера Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, знятий за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського.
Стрічка була знята українською мовою, без російського перекладу, що у часи СРСР було неможливим, адже дублювання російською було основною умовою для фільмів. Режисер, своєю чергою, відмовлявся від дублювання російською, оскільки це порушило б аудіовізуальне сприйняття української поетики.
“І тоді почались оці гоніння, за те, що я відмовився робити російський варіант цього фільму”, – згадував сам Сергій Параджанов.
В анонсі фільму на фестивалі вказано, що це перший шедевр Параджанова, який “воскресив зниклий український світ”.
Загалом у межах фестивалю демонструють фільми, зняті як у часи СРСР, так і сучасні стрічки. Також демонструють і документальні фільми про РФ. Що більше, 9 березня відбувався показ антивоєнних фільмів.
Окрім цього, в межах фестивалю 13 березня відбувся круглий стіл на тему “Як можна бути росіянином сьогодні?”.
- На концерті в Абу-Дабі нідерландського диригента і скрипаля Андре Ріє співачка українського походження Анна Рекер підряд виконала українську “Ніч яка місячна” та російський романс “Дорогой длинною”.
19-річний українець Олег шукав підробіток у Telegram, а ледь не став живою бомбою. Йому запропонували 1000 доларів за те, щоб обмалювати фарбою стіну біля рівненської поліції. На місці замість фарби він знайшов рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм – грубою бомбою, до якої був прикріплений мобільний телефон. Усе вказувало на те, що її мали підірвати дистанційно.
1 липня відзначається Міжнародний день анекдоту та жартів, Міжнародний день курячих крилець; в Україні – День державного реєстратора. За церковним календарем вшановують пам’ять святих чудотворців і безсеребреників Косми і Дам’яна.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.