На фронті в Україні отримав поранення колишній морпіх США, якого раніше звільнили з російської в’язниці

Джерело: Associated Press

Колишній морський піхотинець США Тревор Рід, який був звільнений з РФ внаслідок обміну ув’язненими минулого року, отримав поранення під час бойових дій в Україні.

Рід отримав поранення кілька тижнів тому, його переправили до Німеччини для надання медичної допомоги, повідомив речник Держдепу Ведант Патель.

Він зазначив, що Рід “не брав участі в жодній діяльності від імені уряду США”. Але рішення американця взяти до рук зброю під час війни Росії проти України потенційно ускладнює зусилля США домогтися звільнення двох інших американців, які все ще утримуються Москвою, репортера Wall Street Journal Евана Гершковича та керівника відділу корпоративної безпеки Пола Велана.

Природа травми Ріда не була зрозуміла, одначе, Пател зазначив, що його вивезла з України неурядова організація.

2020 року американця засудили в Росії, де він навчався, до дев’яти років в’язниці за звинуваченням у нападі на поліцейського. У квітні 2022 року Ріда обміняли на російського пілота Костянтина Ярошенка, який відбував 20-річний термін у США за змову з метою контрабанди наркотиків.

  • Представники влади США й Росії провели попередні обговорення щодо потенційного обміну ув’язненими, зокрема, й журналіста американської щоденної газети The Wall Street Journal Евана Гершковича, який перебуває під вартою в РФ.
  • Видання Bloomberg повідомило, що президент Росії Володимир Путін особисто схвалив арешт американського журналіста Евана Гершковича за звинуваченнями в шпигунстві – вперше з часів “холодної війни”.
  • Американський журналіст The Wall Street Journal Еван Гершкович, який перебуває у слідчому ізоляторі “Лефортово” в Москві за звинуваченням у шпигунстві, написав листа своїм батькам.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.