На хабарі затримали екслікарку, яка обіцяла військовому групу інвалідності через МСЕК

Джерело: Офіс Генпрокурора

Колишню лікарку затримали за підозрою у спробі отримати гроші від військового, пообіцявши посприяти наданню йому групи інвалідності через Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК).

Слідство встановило, що жінка пропонувала “допомогу” військовому, запевняючи, що завдяки її впливу посадовці обласної МСЕК ухвалять позитивне рішення. За свої послуги вона вимагала 5 тисяч доларів, стверджуючи, що без цих коштів отримати групу інвалідності буде неможливо.

Фото: Львівська обласна прокуратура

Затримання колишньої лікарки відбулося під час отримання усієї суми коштів у порядку, передбаченому статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України. Тривають слідчі дії, метою яких є встановлення всіх можливих причетних осіб.

Довідка. Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

До цього, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Згодом Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року “Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів”. Зокрема мовиться про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

Згідно з текстом документа, глава держави доручив впродовж трьох місяців перевірити рішення МСЕК стосовно встановлення інвалідності посадовцям. Необґрунтовані рішення переглянуть.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.