На Харківщині прикордонники збили два ворожі FPV-дрони (Фото)
- Фото: ДПСУ
- Фото: ДПСУ
Джерело: Держприкордонслужба
На Харківщині прикордонники бригади Гвардії наступу “Сталевий кордон” знешкодили два російські FPV-дрони.
У ДПСУ зазначили, що на збиті дрони-камікадзе росіян чекають процедури розмінування й доукомплектування, після чого вони вибухово повернуться попереднім власникам.
Додамо, в Україні триває 738-ма доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили більш як 415 тисяч російських армійців.
За даними Генштабу, станом на 2 березня 2024 року, орієнтовні втрати військ РФ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 415 640 (+960 за добу)
- танків ‒ 6 624 (+14 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 12 611 (+29 за добу)
- артилерійських систем – 10 153 (+47 за добу)
- РСЗВ – 1 003 (+3 за добу)
- засоби ППО ‒ 696 (+5 за добу)
- літаків – 346 (+1 за добу)
- гелікоптерів – 325
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 7 829 (+35 за добу)
- крилаті ракети ‒ 1 915 (+3 за добу)
- кораблі/катери ‒ 25
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 13 267 (+61 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 617 (+6 за добу)
Протягом доби авіація сил оборони завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу противника.
Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 району зосередження військової техніки, 3 артилерійських засобах, 3 пунктах управління та 3 складах боєприпасів противника.
- Вранці 1 березня українські військові збили черговий російський винищувач Су-34. Ворожий літак було збито близько 9 ранку на східному напрямку.
- На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 258 російських безпілотників.
- Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що російські загарбники наступають “абсолютно по всій смузі навколо Авдіївки”, і тактика ворога змінилась.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

