На Харківщині та Рівненщині затримано диверсантів, які підпалювали об’єкти на залізниці

Джерело: Служба безпеки України

У Харківській та Рівненській областях затримано трьох диверсантів ФСБ РФ, які підпалювали релейні шафи на об’єктах “Укрзалізниці”.

За задумом ворога, підпали повинні були перешкодити руху ешелонів з важким озброєнням та боєприпасами для ЗСУ.

Для підпалів затримані використовували легкозаймисті суміші, які готували самостійно за інструкціями ФСБ.

У Харкові зловмисника затримали “на гарячому”, коли він намагався підпалити релейну шафу залізничного світлофора на одному з основних перегонів області.

Затриманий – рецидивіст з Одеси, який раніше був засуджений за грабіж та замах на умисне вбивство.

Його завербували дистанційно, після чого він прибув на Харківщину для вчинення диверсій.

Інші двоє затриманих – безробітні жителі Рівного, яких також завербували дистанційно.

Фігуранти разом виконували злочини. Один підпалив релейну шафу, яка контролювала роботу семафорів на одній з головних залізничних ліній західного регіону України.

Інший – фільмував диверсію на камеру власного телефону, щоб потім надіслати це ворогу.

Як встановило розслідування, обидва зловмисники потрапили у поле зору спецслужби РФ як активні користувачі російських телеграм-каналів з пошуку швидкого заробітку.

Надалі вони спілкувались зі своїми кураторами через анонімні чати у месенджерах.

У разі виконання ворожих завдань окупанти обіцяли перерахувати на банківські картки своїх поплічників грошову винагороду.

Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони із доказами злочинних дій.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Президент США Дональд Трамп закликав клуб Національної футбольної ліги (НФЛ) “Вашингтон” повернути історичну назву “Редскінз”.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.