На Харківщині встановили модульні клініки первинної медичної допомоги

Джерело: МОЗ України

На Харківщині, у селах Липці та Кам’янка, встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги.

Проєкт реалізується у межах партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я, аби, попри повномасштабну війну, забезпечити пацієнтів безперервним доступом до необхідної медичної допомоги.

Такі модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де заклади первинної медичної допомоги були значно пошкоджені або зруйновані російською армією.

Зображення: МОЗ

Модульні клініки, встановлені ВООЗ у Харківській та в інших областях України, – це збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.

Медзаклад у селі Липці буде обслуговувати громаду – близько 6 700 осіб, з якими працюватимуть 5 лікарів. Зараз у клініці зможуть отримати медичну допомогу 45 пацієнтів на день.

У модульній клініці у селі Камʼянка працюватимуть мобільні бригади у складі лікаря та медичної сестри. Крім того, плануються виїзди вузьких спеціалістів за потреби, зокрема кардіолога, гінеколога, хірурга та ін. Постійно у клініці чергуватиме медична сестра. Отримати медичну допомогу тут зможуть 20-30 пацієнтів на день.

Зображення: МОЗ

У відомстві пояснили, що мобільні клініки збираються з різної кількості готових модулів залежно від необхідної кількості кімнат для пацієнтів. Ці конструкції можуть бути зібрані та встановлені у термін від 10 до 14 днів.

Всі модульні клініки, котрі встановлює ВООЗ, готові до роботи в умовах блекаутів. Зокрема, вони обладнані генераторами для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі.

Крім того, встановлені клініки оснащені необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів.

Довідково. Модульні клініки є одним із проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. Клініки здатні служити заміною пошкоджених об’єктів до 10 років.

Загалом зараз повноцінно працюють 8 модульних амбулаторій первинної ланки у Херсонській, Харківській та Сумській областях.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.