На Херсонщині затримано двох колаборанток, які співпрацювали з окупантами

Джерело: Служба безпеки України

У Херсонській області затримано двох колаборанток, які працювали на РФ у період окупації правобережної частини регіону.

Одна з затриманих – експосадовиця місцевого підрозділу Фонду соціального страхування.

Коли ворог окупував Херсон, вона підтримала росіян та отримала “посаду” в окупаційній адміністрації.

Там за протекції гауляйтера Сальдо фігурантка очолила так званий “відділ соцполітики”.

На своїй “посаді” вона підшукувала “однодумців”, з яких намагалась сформувати “штат” свого підрозділу.

Також вона запроваджувала “законодавство” країни-агресора та переводила всі банківські розрахунки на російські рублі.

Для конспірації ворожа поплічниця використовувала “псевдонім”, яким, зокрема, підписувала “розпорядчі” документи.

Після деокупації обласного центру вона залишилася у місті, а згодом влаштувалась до місцевого Пенсійного фонду.

Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність фігурантки та її спроби сховатись в державній установі від правосуддя.

Ще одна викрита колаборантка – мешканка Корабельного району Херсона. Під час окупації обласного центру вона вступила до “виборчкому” росіян, де агітувала місцевих жителів “проголосувати” за приєднання регіону до складу РФ.

Для збору “голосів” вона проводила подворові обходи та агітувала місцевих жителів поставити у незаконних бюлетенях відмітки на користь РФ.

Після звільнення міста колаборантка намагалася переховуватися, однак Служба безпеки встановила її місцеперебування і затримала.

Слідчі СБУ повідомили обом зловмисницям про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

  • Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого диверсанта, який підпалював стратегічні енергооб’єкти на Одещині. Ним виявився громадянин сусідньої європейської країни, який проживав в Україні та працював на ФСБ РФ.
  • На Донеччині виявлено та затримано російську інформаторку, яка передувала ворогу дані про позиції ЗСУ та закликала до вбивства українських полонених.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.

Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.