На Хмельниччині священника УПЦ МП засудили до 4 років ув’язнення за підтримку агресії РФ
Джерело: Національна поліція України.
У Хмельницькій області священника УПЦ МП засудили до чотирьох років позбавлення волі за виправдовування збройної агресії Росії проти України та розпалювання релігійної ненависті.
Священника затримали за протиправну діяльність у квітні минулого року. Правоохоронці встановили, що він публікував дописи в одній із заборонених в Україні соціальних мереж, які сприяли розпалюванню релігійної ворожнечі та образливі для почуттів громадян через їхні релігійні переконання.
Окрім того, підозрюваний виправдовував російську збройну агресію проти України, підкріплюючи свої заяви фотографіями та відео з ворожих інтернет-ресурсів. Спеціальні експертизи, проведені в межах розслідування, підтвердили факт інформаційно-підривної діяльності проти України.
Суд визнав чоловіка винним за: ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками); ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Його засудили до 4-х років ув’язнення.
- У Ковельському міськрайонному суді Волині 13 лютого 2025 року розпочнеться розгляд справи проти священника УПЦ МП Віталія Лашти. Його звинувачують у завданні тілесних ушкоджень місцевій жительці Вікторії Дідух, сестрі загиблого військового.
- Колишньому митрополиту Ізюмської та Куп’янської єпархії УПЦ московського патріархату Олегу Іванову (Єлисей) повідомили про підозру у виправдовуванні збройної агресії РФ.
- Настоятеля храму Вінницької єпархії УПЦ МП засудили за виправдовування російської агресії проти України.
- Настоятель храму виправдовував війну РФ проти України, розпалював релігійну ненависть і героїзував окупаційні угруповання.
Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.