На Каннському кінофестивалі покажуть два українські фільми
Джерело: Держкіно
В межах 77-го Каннського кінофестивалю відбудуться закриті покази українських фільмів “Назавжди-Назавжди” та “Ля Палісіада”.
“На кіноринку Marché du Film – Festival de Cannes відбудуться закриті покази фільмів, створених за підтримки Державного агентства з питань кіно. Покажуть українські стрічки “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурячкової та “Ля Палісіада” Філіпа Сотниченка”, – повідомили у Держкіно.
“Назавжди-Назавжди” – це історія про підлітків 1990-х, які розв’язують дорослі проблеми.
У пошуках захисту та місця, якому вона справді належить, 15-річна Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої – у спальному районі – та потрапляє до компанії відчайдушних підлітків.
Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях постсоціалістичного Києва. Незабаром Тоня закохується в Журіка, а дружба з Лєрою змушує відчути потяг до її брата Сані. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника.
Водночас складне минуле Тоні переслідує її, кидаючи виклик новій дружбі та романтичним стосункам.
Режисерське бачення. Цей фільм – пісня любові, присвячена розгубленим підліткам кінця 90-х, які виросли серед пострадянської руїни, добре засвоївши правило: якщо тебе ніхто не полюбить – ти не виживеш. У пошуках цієї любові та верифікації свого існування в очах інших ми й жили, толеруючи насильство та несправедливість. Бути підлітком означає, що кожна частина твого життя існує лише тут і зараз, і залишатиметься такою назавжди. Кожна любов – назавжди, кожні стосунки – назавжди, кожна драма – назавжди. Тож тепер, ставши дорослими, доводиться усвідомити, що єдине визнання і любов, яких ми направду потребуємо, мають приходити від нас самих. А таке розуміння завжди вимагає прийняття самотності та відповідальності за власне життя.
Анна Бурячкова – українська режисерка та сценаристка. Розпочала свій режисерський шлях у створенні фільмів, музичних відео, телевізійної реклами та соціальних кампаній у 2012 році. Її роботи визнано на численних міжнародних фестивалях, зокрема Berlin Music Video Awards, Berlin Fashion Films, Grand OFF Poland та Cannes Lions’ Additional Social Campaign Program.
Бурячкова написала сценарій майбутньої стрічки у співпраці з Мариною Степанською (“Стрімголов”, 2017), перебуваючи на карантині, спричиненому COVID-19, у 2020 році. Сценарій перетворився на її повнометражний фільм-дебют “Назавжди-Назавжди”. Знімальний процес було завершено в Києві, лише за два місяці до того, як місто, як і вся країна, поринули в повномасштабну війну, розв’язану Росією проти України. Після цього матеріали фільму були евакуйовані з Києва до Амстердама, де до команди фільму долучилися нідерландські співпродюсери та партнери з постпродакшену.
На стадії розробки та виробництва фільм “Назавжди-Назавжди” був представлений на різних міжнародних кіноринках. Він отримав спеціальну відзнаку журі та нагороду Screen Brussels Co-Production Award на презентації Ukrainian Films Now на Marché du Film (на Festival de Cannes) та нагороду Литовського кіноцентру на “Coming Soon” Meeting Point (га Vilnius Kinopavasaris) у 2022 році.
В головних ролях: Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар‘я Жихарська.
“Ля Палісіада” – про події 1996 року: за 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують убивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого.
Занурені в заплутану справу і у давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Зазначимо, що світова премʼєра “Ля Палісіади” відбулася в основному конкурсі на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). А також здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на 28 Vilnius International Film Festival “Kino Pavasaris” (Литва).
Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо” та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy (Польща).
Філіп Сотниченко отримав “Серце Сараєва” за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Сараєві (Боснія та Герцоговина), а на Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві Володимир Усик отримав відзнаку за операторську роботу.
- 19 травня під час 77-го Каннського міжнародного кінофестивалю відбудеться другий “UKRAINIANFASHION FILM FESTIVAL” – благодійний вечір української культури, краси та моди.
- Український національний павільйон знову відкриє свої двері на 77-му щорічному Каннському кінофестивалі з 14 по 25 травня.
- Фільм “Путін”, створений польським режисером Патриком Вего, швидко здобуває популярність та привертає увагу дистриб’юторів по всьому світу. Цього тижня режисер презентуватиме фільм у Каннах, де він має намір привернути увагу ще більшої аудиторії разом із командою Kinostar.
У Києві поліцейські затримали чоловіка, у якого вилучили наркотиків на понад сім мільйонів гривень.
Російські сили наблизилися до міста Покровськ у Донецькій області на відстань до 10 кілометрів. Про це повідомив керівник пресслужби 14 бригади Нацгвардії України “Червона калина” Микола Коваль.
Нове дослідження засвідчило, що люди, які під час пандемії приймали препарат від ожиріння Wegovy, мали менше шансів померти від COVID-19.
Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.