На Каннському кінофестивалі у травні запрацює український павільйон

Джерело: Держкіно

Український національний павільйон знову відкриє свої двері на 77-му щорічному Каннському кінофестивалі з 14 по 25 травня.

З 2008 року Україна стійко представляє власну кіноіндустрію на кіноринку Каннського кінофестивалю, демонструючи світові нашу культуру та ідентичність.

Український національний павільйон у Каннах, як і багато років поспіль, буде представляти Україну під час 77-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

У Держкіно зазначили, що у цей складний час Україна продовжує боротьбу за нашу культурну незалежність, зберігаючи віру в те, що український голос повинен бути почутим у світі, а наші фільми повинні бути поміченими на міжнародних майданчиках.

Каннський кінофестиваль – міжнародний кінофестиваль, який відбувається щороку в курортному місті Канни (Франція, Лазурний берег).

Входить до так званої “Великої п’ятірки” найпрестижніших кінофестивалів.

На фестиваль щорічно приїжджають понад 35 000 професіоналів кінематографа з усього світу, серед яких понад 1 000  – сценаристи та режисери, 4 000 – дистриб’ютори, 5 000 – продюсери і 4 000 – журналісти.

Зазначимо, що нещодавно Одеський міжнародний кінофестиваль і Kyiv International Short Film Festival отримали гранти від програми Європейського Союзу “Креативна Європа”.

Загалом на конкурс було подано 145 заявок з 33 країн, підтримано 95 проєктів з 31 країни.

21 червня відзначають Міжнародний день йоги, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, Всесвітній день жирафа, Всесвітній день рукостискання, Свято музики, Міжнародний день скейтбордингу та День денного світла. Християни сьогодні вшановують мученика Юліана Тарсійського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.