На Кіровоградщині затримали агентурну групу ФСБ, що коригувала ракетні удари РФ
Джерело: Служба безпеки України
У Кіровоградській області затримано агентурну групу ФСБ, яка коригувала удари по регіону, “полювала” на будівлі ТЦК та нафтобази.
За даними слідства, затримані працювали у парі. Один з них – мешканець ТО лівобережжя Херсонщини, який приїхав у Кропивницький як переселенець. Другий – місцевий мешканець, якого завербувала ФСБ, коли він шукав “легкого заробітку” у телеграмі.
Ворог дав зловмисникам завдання стежити за пунктами базування Сил оборони, зокрема й за адресами службових приміщень ТЦК.
Окрім цього, фігуранти намагалися встановити локації нафтобаз, енергогенеруючих підприємств та мостів, які використовують для переправлення військової техніки ЗСУ на передову.
Зібрані дані вони передавали своєму куратору через месенджер.
Для виконання “тестового” завдання ФСБ фігуранти підпалили релейну шафу на магістральній лінії залізничного сполучення.
Після цього контррозвідка СБУ затримала обох фігурантів “на гарячому”, коли вони фіксували загоряння залізничного обладнання на телефонну камеру.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- СБУ затримала на Донеччині ще одного учасника агентурної мережі ФСБ, яку нейтралізували у серпні. Це десятий учасник, який шпигував за Силами оборони на Покровському напрямку.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.