На Куп’янському та Лиманському напрямках українські військові ефективно стримують наступ російських військ – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр у Telegram.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Сили оборони ефективно стримують наступ окупаційних військ на Куп’янському та Лиманському напрямках.

За її словами, ситуація на сході складна, однак ворогу не вдається досягнути поставлених цілей.

Відтак, на Бахмутському напрямку на південному фланзі наші війська продовжують наступальні дії. Своєю чергою, російські війська безуспішно робили спроби відновити втрачене положення на околицях Кліщіївки. Наразі важкі бої тривають.

Зокрема, Авдіївський і Мар’їнський напрямки неприступні для ворога. Попри численні спроби наступу – в окупантів нічого не виходить. Однак зупиняти їх там непросто.

На Мелітопольському та Бердянському напрямках тривають наступальні дії. Попри надважкі бойові умови та супротив ворога, українські війська мають частковий успіх у напрямку Урожайне, південніше та південно-східніше села Старомайорське, що на Донеччині.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.