На Київщині настоятель храму УПЦ МП «приватизував» церкву та майно на понад ₴7 млн
Джерело: СБУ, Нацполіція
Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.
Служба безпеки та Національна поліція викрили одного із кліриків УПЦ МП на незаконному відчуженні будівлі храму та його господарських приміщень площею майже 500 м² в у селі Проців Бориспільського району.
Загальна вартість майна становить понад 7 млн грн. Уся ця нерухомість належить місцевій громаді.
За матеріалами справи, архімандрит спочатку “пожертвував” церковні будівлі своїй сестрі, а та передала їх до благодійного фонду, який контролював настоятель храму.
Через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, маючи право у тому числі продавати їх третім особам або нелегально здавати в оренду.
Наразі клірику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- У Донецькій області затримали клірика УПЦ МП, який співпрацював з ворожими спецслужбами та коригував російські атаки по захисниках України.
- Детективи БЕБ викрили діяльність підпільного виробництва алкогольної продукції у Київській та Рівненській областях, організованого функціонерами УПЦ МП.
- У Хмельницькій області священника УПЦ МП засудили до чотирьох років позбавлення волі за виправдовування збройної агресії Росії проти України та розпалювання релігійної ненависті.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.