На Київщині настоятель храму УПЦ МП «приватизував» церкву та майно на понад ₴7 млн

Джерело: СБУ, Нацполіція

Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.

Служба безпеки та Національна поліція викрили одного із кліриків УПЦ МП на незаконному відчуженні будівлі храму та його господарських приміщень площею майже 500 м² в у селі Проців Бориспільського району.

Загальна вартість майна становить понад 7 млн грн. Уся ця нерухомість належить місцевій громаді.

За матеріалами справи, архімандрит спочатку “пожертвував” церковні будівлі своїй сестрі, а та передала їх до благодійного фонду, який контролював настоятель храму.

Через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, маючи право у тому числі продавати їх третім особам або нелегально здавати в оренду.

Наразі клірику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.

Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.

На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.