На Київщині в шести приватних дитсадочках отруїлись 18 дітей
Джерело: ДУ “Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”
В шести приватних дитячих садках Бучанського та Фастівського районів Київщини зареєстровано випадки гострої кишкової інфекції, що пов’язано з фірмою, яка забезпечувала харчування в цих закладах.
Діти 30 серпня споживали продукти харчування, які були доставлені в дитячі садочки кейтеринговою компанією.
Станом на 1 вересня було зафіксовано 18 випадків захворювання серед дітей віком від 2 до 6 років. Зараз в лікарні перебуває 17 дітей, одна з них дитина знаходиться у відділенні інтенсивної терапії.
Фахівці з ДУ “Київський ОЦКПХ МОЗ” розпочали епідеміологічне розслідування з метою встановлення джерела інфікування та розповсюдження цього спалаху. Проводяться лабораторні обстеження, спрямовані на визначення збудника захворювання.
Гострі кишкові інфекції є серйозним захворюванням, особливо для дітей, через можливість ускладнень. Тому в ДУ “Київський ОЦКПХ МОЗ” нагадуєть правила для запобігання кишковим інфекціям:
- не вживайте в їжу продукти, доброякісність яких викликає сумнів;
- не залишайте приготовлену їжу більш ніж на 2 години та не розморожуйте продукти за кімнатної температури;
- не купуйте продукти харчування у місцях стихійної торгівлі;
- ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням;
- для оброблення різних видів продуктів використовуйте різні дошки;
- суворо дотримуйтесь термінів вживання та умов зберігання продуктів харчування;
- всі харчові продукти необхідно вкривати від комах, харчові відходи тримати в контейнерах з кришкою, знищувати мух;
- мийте овочі і фрукти перед вживанням чистою безпечною водою;
- використовуйте чисту воду: не пийте воду з випадкових джерел, водопроводу, призначеного для технічних цілей, колодязів та неглибоких свердловин;
- кип’ятіть або дезінфікуйте воду з джерел, якість якої невідома. Кип’ятіння – надійний спосіб знезараження води в умовах виживання;
- не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
- дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки з милом, особливо перед приготуванням та вживанням їжі, після повернення з вулиці, користування туалетом. В разі неможливості миття рук – використовуйте засоби дезінфекції, вологі дезінфікуючи серветки.
При появі перших симптомів кишкової інфекції, не займайтеся самолікуванням – негайно звертайтеся до лікаря.
- В Дніпрі у Міській багатопрофільній клінічній лікарні матері та дитини ім. М. Ф. Руднєва пацієнти отримали тяжку побічну реакцію на медичні препарати. Відомо про 11 постраждалих, серед них — 5 дорослих та 6 дітей. 11-річного хлопчика не вдалось врятувати, він помер.
- О 9 серпня о 19:45 рятувальникам надійшло повідомлення, що в с. Повітно, Львівського району у підвальному приміщенні двоповерхового житлового будинку виявлено чотирьох осіб, які, за попередніми даними, постраждали від отруєння невідомими речовинами.
- У Київській міській клінічній лікарні №4 Соломʼянського району через “неадекватні непрофесійні дії медперсоналу” помер Годований Вадим Вікторович, боєць 95 ОДШБр з позивним “Фізрук”, про це повідомили рідні загиблого.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.