На Київщині запрацювало містечко для літніх людей, котрі втратили житло через війну

Джерело: пресслужба Київської обласної військової адміністрації

На Київщині, у селі Колонщина функціонує “Чудо Містечко” для літніх людей, які втратили свої оселі через повномасштабну російську військову агресію.

Проєкт реалізували за сприяння благодійної організації To Ukraine With Love.

Нині у містечку можуть одночасно проживати близько 130 осіб у 100 квартирах. Перші 67 осіб старшого віку, котрі потребують житла, вже отримала ключі від своїх помешкань. Решту обіцяють заселити до кінця 2023 року.

Зазначається, що квартири обладнані всім необхідним для комфортного проживання: сантехнікою, побутовою технікою, кондиціонерами, посудом, текстилем тощо.

У пресслужбі поінформували, що проживання на території безплатне та необмежене часом. У містечку функціонуватиме клабхаус, де літні люди зможуть проводити дозвілля. Також проєктом передбачено медпункт та укриття. Окремо працюватимуть кабінети перукаря, стоматолога та інші.

Додатково для мешканців буде функціонувати їдальня з безплатним триразовим харчуванням. Від поселення за визначеним графіком курсуватиме автобус до Києва, — мовиться у повідомленні.

Зауважимо, вимушено переміщені особи у Київській, Черкаській та Кіровоградській областях можуть отримати грошову допомогу на оренду житла.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.