На лівому березі Херсонщини росіяни імітують відведення військ, щоб виявити інформаторів – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву.

На лівобережжі Херсонської області російські загарбники імітують відведення військ для того, щоб виявити інформаторів Сил оборони України.

Відтак, окупанти запускають колону техніки з радіопеленгаторами у складі. В цей час інтернет вимкнений й росіяни намагаються визначити напрямок телефонів підпілля.

Попередньо, перед початком операції з рухом колони російські окупанти навмисно запускають чутки про майбутні дії російських військ.

Крім того, на тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни займаються мілітаризацією української молоді, аби надалі вони воювали проти України.

Відтак, бойовики так званого “батальйону імені Маргєлова” (окупаційний підрозділ, який мімікрує під місцевих добровольців) у липні провели навчання для декількох учасників окупаційного руху “Юнармія”.

Підлітків навчали стрільбі, тактики й іншим військовим речам. Також підліткам проводили пропагандистські лекції російського бачення “СВО” та нібито обґрунтували “приналежність” їх рідного краю до РФ.

У ЦНС зауважили, що учасники таких мілітарних рухів надалі за планом Москви мають сформувати “кістяк” місцевих мобілізованих.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.