На Львівщині запрацював новий пункт пропуску з Польщею

Джерело: керівник Львівської ОВА Максим Козицький/Facebook
На польсько-українському кордоні відкрили новий пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі”.
Проєкт, започаткований у 2009 році і завершений у 2024, дозволить щодня пропускати до 7 тисяч осіб та до 4 тисяч легкових автомобілів.
Польща повністю профінансувала будівництво пункту на суму 145 мільйонів злотих (34 мільйони євро), а Україна побудувала під’їзну інфраструктуру.
Це розвантажить інші пункти пропуску, такі як “Медика – Шегині” і “Корчова – Краківець”, а також покращить транспортні можливості для бізнесу й гуманітарної допомоги.
- Ввечері 24 листопада польські страйкарі завершили блокування пункту пропуску “Шегині-Медика”, що на українсько-польській ділянці кордону.
- Прокуратура міста Ґлівіце направила до суду обвинувальний акт проти фермера і його дочки, які під час протесту фермерів у лютому в місті Ґожице (Сілезія) вивісили на тракторі прапор СРСР і банер, адресований Володимиру Путіну.
- Найбільших втрат минулого разу через блокаду кордону польськими фермерами зазнав не український експорт, а імпорт товарів в Україну.
Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
З початку повномасштабного вторгнення в Україну в Росії зафіксовано щонайменше 20 загадкових смертей високопосадовців та осіб, пов’язаних із владними структурами. Частина з них офіційно кваліфікується як самогубства, частина – як раптові зупинки серця, падіння з висоти або нещасні випадки.