На моніторинг публікацій про владу з держбюджету планують виділити 8 млн грн
Джерело: Prozorro
Державне підприємство “Центр захисту інформаційного простору України” оголосило тендер на 8 мільйонів гривень на моніторинг публікацій про владу у ЗМІ та соцмережах.
Наголосимо, що власником підприємства, яке оголосило тендер, є Міністерство культури та інформаційної політики України.
Згідно з тендерною документацією, постачальник послуг повинен щодня моніторити матеріали ЗМІ (українських та іноземних) та соціальні мережі (Instagram, Х (Twitter), Facebook, YouTube, Telegram, TikTok) про:
- президента України, Офіс президента України (як установу), керівника Офісу президента України;
- Кабінет Міністрів України (як установу) та про прем’єр-міністра;
- Міністерство культури та інформаційної політики України (як установу) та про міністра й заступника;
- про першу леді та фундацію першої леді України;
- Верховну Раду України (як установу) та про голову Верховної Ради України;
- Збройні Сили України та Головнокомандувача Збройних Сил України.
Також здійснюватимуть щотижневий аналітичний звіт медіа та соціальних мереж за ключовими словами:
- Єдині новини
- Єдиний марафон
- Національний марафон
- Єдині новини #UAРазом
- Телемарафон
- Всеукраїнський телемарафон.
Зокрема, щотижневий аналітичний звіт має містити:
- загальну ситуацію в інформаційному просторі за звітний тиждень та по кожній області України;
- розподіл охоплення цитування/відгуків за каналами комунікації та за темами;
- розподіл повідомлень за топтемами по кожній області України;
- охоплення за сегментами авдиторії (бізнесова, політична, масова тощо) та за різною політичною прихильністю (провладні/проросійські тощо);
- топспікери цитованості за звітний тиждень та виокремлення основних спікерів, що залишають відгуки;
- динаміку згадувань об’єктів у звітний тиждень;
- перелік топканалів, що згадуються у відгуках;
- ключові тези в медіапросторі та ньюсмейкери.
Щомісячний аналіз міститиме:
- аналіз сильних/слабких сторін комунікації об’єктів протягом звітного тижня, оцінку успішності інформаційних кампаній (із наданням прикладів) та інформаційних атак опонентів (якщо такі були);
- аналіз можливостей для комунікації й просування порядку денного об’єктів в обставинах, що складаються; рекомендації щодо успішної реалізації інформаційних кампаній;
- аналіз комунікаційних загроз, ризиків і небезпек для об’єктів та рекомендації щодо уникнення або мінімізації негативних репутаційних наслідків; застереження щодо можливих інформаційних атак опонентів та поради щодо нейтралізації їхніх намірів.
Тендер оголосили 12 січня 2024 року й витратити на нього збираються до 8 193 312 грн.
Послуги мають надаватися до кінця поточного року.
- Міністерство культури та інформаційної політики має намір витратити 10 мільйонів гривень на проведення заходів із моніторингу інформації в українських медіа в 2024 році.
- 14 грудня депутати Київради ухвалили бюджет на 2024 рік. Доходи бюджету столиці на наступний рік запланували в сумі понад 72,6 млрд грн, видатки – понад 85,3 млрд.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.
В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
Росія готова до поновлення переговорів з Україною. Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.
П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.