На найбільшій акції в історії Грузії протестувальники виконали український хіт про Путіна
Джерело: Visioner
Проєвропейська акція з вимогою відкликання закону про “іноагенти” у Тбілісі 11 травня, стала найбільшою демонстрацією у сучасній історії Грузії. Під час акції громадяни країни також виконували відому в Україні пісню про Путіна.
🇬🇪 | Today’s rally was the largest in modern Georgian history. Europe Square was packed with marchers arriving from at least four different locations, while many others came directly to the square. Some arrived late and others early. According to estimates from World Military via… https://t.co/WY4gNWW4A7
— Visioner (@visionergeo) May 11, 2024
Згідно з підрахунками за допомогою платформи Mapchecking, на площі Європи в момент піка було 200,1 тисячі осіб. Завершальною частиною акції став концерт. Популярні виконавці виступали майже експромтом на невеликій сцені.
За підрахунками Visioner, досі наймасштабнішою акцією протестувальників проти закону про “іноагенти” була демонстрація увечері 28 квітня. Наступного дня “Грузинська мрія” зібрала на своїй контракції близько 100 тисяч осіб.
Під час акції протесту у Тбілісі, грузини заспівали український хіт про російського президента Володимира Путіна. На відео чутно, як натовп грузинів скандує: “Путін – ху*ло!”. Відео розмістила журналістка Анна Гварішвілі на Х, інформує НВ.
Учасники акції проти закону про “іноагентів” анонсували, що проведуть ніч біля парламенту Грузії напередодні початку розгляду спірної ініціативи в третьому остаточному читанні вранці 13 травня.
Зауважимо, 15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.
Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту. Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.
Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.
Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.
Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією.
30 квітня законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” винесли на розгляд пленарної сесії парламенту Грузії у другому читанні, втім лідер парламентської більшості Мамука Мдинарадзе заявив, що його обговорення може тривати кілька днів.
Того ж вечора, 30 квітня, грузини знову вийшли на протести біля будівлі парламенту у Грузії. Під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ та водомет.
1 травня парламент Грузії проголосував законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” у другому читанні. Проєкт закону очікує на третє, остаточне читання.
Президентка країни Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти на документ вето, якщо його приймуть у третьому читанні.
- У зверненні до Жозепа Борреля, високого представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
- У столиці Грузії на протестах проти закону про іноагентів побили лідерів опозиції Левана Хабеішвілі та Алеко Елісашвілі. Також силовики намагались затримати Георгія Вашадзе.
- На мітингу у Грузії затримали понад 60 осіб: політики ЄС засудили насильство щодо учасників.
- Колишній співробітник російського МВС, а зараз політолог та ведучий пропагандистського каналу “Соловьев live” Сергій Карнаухов заявив, що Грузії “може знадобитись військова допомога Росії”, аби розігнати протести.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.