На Одещині судитимуть правоохоронців, які заробили на наркоділках сотні тисяч доларів

Зображення: ДБР
Джерело: Державне бюро розслідувань
Трьох правоохоронців з Одещини, які вистежували торгівців наркотиками і забирали у них гроші, не реєструючи кримінальні провадження, судитимуть.
Обвинувальний акт направлено до суду.
Незаконну схему заробітку організували троє чинних та один колишній правоохоронець. Фігуранти залучили до схеми керівника одного з одеських поштових відділень та отримували від нього інформацію щодо клієнтів, які можуть отримувати у відправленнях наркотики. Після отримання посилки громадянина на виході вже чекали правоохоронці.
Погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за зберігання та збут наркотичних речовин, “ділки в погонах” вимагали із затриманих гроші. “Розв’язання питання” коштувало до 10 тисяч доларів США.
У деяких випадках жертвами фігурантів були люди, які отримували в посилках не наркотики, а звичайні електронні сигарети. Проте правоохоронці погрожували їм тим, що все одно зможуть притягнути їх до відповідальності за розповсюдження наркотиків.
Інколи правоохоронці вели людину з посилкою до її оселі, де проводили незаконний обшук та, крім хабаря, забирали знайдені гроші. Так в одному з епізодів, крім “відкупних” у 10 тисяч доларів США, вони викрали у чоловіка ще й майже 100 тисяч доларів США.
Наразі слідством встановлено п’ять епізодів вимагання та крадіжки грошей у громадян.
Троє правоохоронців та керівник поштового відділення обвинувачуються у крадіжці, вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 2, ч. 3 ст. 146, ч. 2, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 189, ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 368 КК України).
Експравоохоронця, який брав участь у злочині, наразі оголошено у міжнародний розшук. Матеріали щодо нього виділено в окреме кримінальне провадження.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
- Співробітники СБУ та НАБУ викрили депутата Миргородської міськради у Полтавській області, який вимагав з фермера майже 67 тисяч доларів за вирішення “земельного питання”.
- Заступниці директора комунального підприємства повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди. За даними слідства, вона вимагала від керівника благодійної організації 108 тисяч гривень хабаря за використання приміщень іподрому для зберігання гуманітарної допомоги.
- Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро викрили суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив хабаря у фігуранта кримінального провадження, а за це обіцяв призначити йому інше покарання.
Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про введення персональних санкцій проти колишнього позаштатного радника голови Офісу президента Олексія Арестовича та низки інших діячів.
Міністр туризму та спорту Словаччини Рудольф Гуляк звернувся до Федерації хокею та головного тренера національної збірної з закликом залучити до команди якомога більше хокеїстів із російської КХЛ, підкресливши, що спорт має залишатися поза політикою.
У Великій Британії жінку з аутизмом помилково тримали в психіатричній лікарні протягом 45 років. Лікарі та соцпрацівники роками намагалися звільнити Касіду, доводячи, що вона не є небезпечною для інших людей.
В Хмельницькому правоохоронці затримали афериста, який запевнив матір загиблого військовослужбовця, що її син живий і намагався видурити в неї гроші.
У середу, під час мітингу кандидата в президенти Польщі та депутата Європарламенту Гжегожа Брауна в місті Біла Підляська (Люблінське воєводство), було зірвано український прапор з міської ратуші.