На осінньо-зимовий період в Україні розгорнуть понад 1200 «пунктів незламності»

Джерело: Урядовий портал

13 вересня відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання обговорили підготовку до початку осінньо-зимового періоду та визначили нагальні потреби.

Доповідачі зазначили, що для протидії загрозам осінньо-зимового періоду в умовах воєнного стану спільно з місцевими органами влади та міжнародними партнерами підвищено спроможності ДСНС до ліквідації наслідків ведення бойових дій.

Зауважили, що наразі доукомплектовано підрозділи сучасними зразками техніки та обладнання. Також проведено спеціальне тренування, під час якого, зокрема, забезпечено розгортання понад 1200 пунктів незламності, з них понад 770 стаціонарних на базі об’єктів ДСНС, 360 мобільних на базі наметів та 90 на базі транспортних засобів.

Комісія за результатами обговорення, зокрема, вирішила, що Мінінфраструктури, Міненерго, Мінстратегпрому, Агентству відновлення, ДСНС, іншим центральним органам виконавчої влади, потрібно організувати постійний моніторинг ситуації та оперативне реагування на виявлені загрози. Погодили створити потрібний резерв матеріально-технічних засобів, заготовити пісок для створення запасу протиожеледної суміші та створення резерву пально-мастильних матеріалів для боротьби із можливими сніговими заметами.

Орім цього, зауважується, що мають бути створені матеріальні резерви, зокрема пально-мастильних матеріалів, для використання їх під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Своєю чергою, МВС спільно з Нацполіцією мають визначити перелік об’єктів критичної інфраструктури, котрі підлягають охороні в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Основним завданням Комісії є захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Значна частина заходів покладена на місцеві органи виконавчої влади, а також на територіальні системи цивільного захисту. Тому визначені органи виконавчої влади повинні будуть вжити всіх необхідних заходів для виконання поставлених завдань, – наголосив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підготовка до осінньо-зимового періоду входить у свою фінальну стадію.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.