На островах Греції запровадили плату за висадку з круїзних лайнерів
Джерело: Euronews
Уряд Греції ухвалив рішення, згідно з яким, пасажири круїзних лайнерів, які висаджуються на грецьких островах, сплачуватимуть додаткову плату.
Як зазначається, збір є обов’язковим та поширюється на всіх гостей круїзу незалежно від віку за кожен день висадки у грецькому порту. Податок владі виплачуватимуть круїзні компанії. Вони, своєю чергою, стягуватимуть збір із кожного пасажира.
За словами представників влади, ініціатива спрямована на підтримку туристичної інфраструктури та розвиток сталого туризму.
Розмір збору залежить від сезону та порту висадки. З 1 червня до 30 вересня за висадку в портах на островах Міконос та Санторіні слід заплатити 20 євро, за висадку в інших портах країни – 5 євро. З 1 по 31 жовтня та з 1 квітня по 31 травня за висадку в портах островів Міконос та Санторіні – 12 євро, за висадку в інших портах країни – 3 євро. З 1 листопада до 31 березня за висадку в портах островів Міконос та Санторіні – 4 євро, за висадку в інших портах країни – 1 євро.
У разі, якщо круїзна компанія не виплачує збір, портова влада має можливість заборонити подальші заходи круїзного судна на грецькі острови та висадку туристів.
- У Венеції набули чинності нові правила, що забороняють гучномовці та обмежують розмір туристичних груп до 25 осіб.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.