На Півдні росіяни намагалися знищити ППО: Гуменюк про нічну атаку

Джерело: телемарафон

У ніч на 25 лютого росіяни атакували південні області України дронами типу “Шахед”. Керівниця пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла деталі атаки.

Через загрозу атаки ворожих безпілотників, а також ракетні обстріли повітряна тривога на Півдні тривала до 4-ї ранку. Зокрема, ворог намагався знищити систему ППО.

“На початку ночі ворог намагався за допомогою тактичної авіації з акваторії Чорного моря знищити нашу систему ППО, для чого використовував ракети типу Х-31П. Але вони були збиті над акваторією моря”, – зазначила Гуменюк.

Вона додала, що потім противник почав атакувати Південь кількома хвилями дронів типу “Шахед”.

Гуменюк підкреслила, що під час цієї атаки БпЛА мали розгалуження і за часом, і за напрямком. Зокрема спершу росіяни впродовж півтори години атакувли дронами у напрямку Миколаївщини, а наступна атака, яка тривала майже 3 години, була спрямована вглиб України – на центральні регіони з переходом на Захід.

Керівниця пресцентру наголосила, що Сили оборони Півдня результативно відпрацювали російську атаку. Так, один “Шахед” українські захисники знищили над Херсонщиною, як тільки дрон потрапив в зону відповідальності ОК “Південь”. Ще 3 БпЛА збили над Миколаївщиною, а два – на Кіровоградщині. Загалом, в зоні відповідальності ОК “Південь” було збито 6 “Шахедів”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.