На Полтавщині затримали агентів ФСБ РФ, які намагались підірвати залізницю

Джерело: СБУ

У Полтавській області “на гарячому” затримали диверсантів ФСБ РФ, які намагались підірвати залізничну лінію, запобігши тим самим підриву важливого об’єкту УЗ. Зловмисники мали намір спровокувати вибух колії на залізниці, яка з’єднує центральні та східні області України.

Представники ФСБ РФ намагалися здійснити підрив залізниці, використовуючи саморобний вибуховий пристрій, розташований поруч з колією, та систему електроживлення поїздів. Спецслужби встановили, що диверсанти планували активувати вибуховий пристрій за допомогою пульта дистанційного керування, але їхні плани були перервані.

Фото: СБУ

Окрім цього, окупаційні сили сподівалися, що підрив залізниці перекриє логістичні маршрути постачання для Збройних сил України. З даних їхніх мобільних телефонів стало відомо, що вони узгоджували свої дії з куратором з Росії, який вже ідентифікований.

Згідно зі слідчими Служби безпеки, затриманим пред’явлено підозру за статтею Кримінального кодексу України щодо диверсії в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113). Вони залишаються під вартою та можуть бути позбавлені волі на довгий термін.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.