На Прикарпатті викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивну інвалідність
Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора
В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
До протиправної діяльності залучили також інших медичних працівників і керівництво міської МСЕК. Протягом року вони “оформили” інвалідність щонайменше 10 особам. Вартість таких послуг становила близько 10 500 доларів США.
Слідство встановило, що у квітні цього року один із “клієнтів” звернувся до лікаря через проблеми з серцем. Лікар скерував чоловіка до свого батька, який працював в обласній лікарні, і запропонував йому оформити III групу інвалідності без необхідної шпиталізації. За домовленістю з посадовцями МСЕК, документи були підготовлені за гроші.
Після отримання останньої частини суми лікарів затримали працівники ДБР. Обом організаторам повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди.
За даними прокуратури, лікарі не лише видавали фальшиві довідки, а й організовували повний “процес лікування”. Для цього чоловіків оформляли до стаціонару, готували фіктивні медичні документи та надавали рекомендації щодо проходження комісій. Комплексна “послуга” коштувала 10 000 доларів, тоді як окрема довідка обходилася у 500 доларів.
Під час обшуків у затриманих виявили фальшиві медичні документи, мобільні телефони, готівку на суму понад 45 000 доларів, 230 000 гривень і 660 євро, а також автомобілі.
Нині триває перевірка щодо можливої причетності інших осіб, зокрема працівників бюро медико-соціальної експертизи.
- У Дніпрі ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації. “Посередниками” викрито працівників ТЦК, військовослужбовців, лікарів та цивільних осіб, які шукали клієнтів та передавали гроші.
- У Закарпатській області викрито схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Румунії. Організатором виявився 32-річний мешканець Рахівського району, який пропонував свої послуги за суму від 6 до 10 тисяч доларів.
Іракські офіційні особи повідомили про зацікавленість у розвитку двосторонніх відносин з Росією. Тим часом Кремль використовує пропагандистський Telegram-канал “Rybar” для посилення свого впливу та просування інтересів у регіоні.
Упродовж дня російські військові здійснили 67 обстрілів Сумської області, завдавши 99 ударів з різного озброєння. Внаслідок атак пошкоджено будинки, автомобілі, також відомо про одну поранену особу.
Сьогодні, 25 січня, російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області, використовуючи артилерію та дрони-камікадзе. Внаслідок ударів двоє людей поранені.
Посольство України у Литві висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією, що в мережі книжкових магазинів “Knygų pasaulis” реалізуються атласи, які містять некоректне позначення території України в межах її міжнародно визнаних кордонів з 1991 року.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія вкрала у Сполучених Штатів план створення гіперзвукових ракет за часів адміністрації Барака Обами.