На Рівненщині археологи розкопали поховання монахинь ХVІІІ століття

Джерело: Рівненська обласна державна адміністрація

На Рівненщині вдалося розкопати поховання монахинь ХVІІІ століття – археологи працюють на околиці старого Дубна.

“Археологи працюють на околиці старого Дубна, на місці колишнього Свято-Вознесенського монастиря. Знайдена конструкція поховальної пам’ятки-склепу – дуже рідкісна для нашої місцевості. Це вже п’ята експедиція наших науковців”, – йдеться у повідомленні.

За словами одного з керівників експедиції, голови МГНО (Міжрегіональна громадська наукова організація) “Дубенський археологічний осередок” Андрія Бардецького, знайдені артефакти вже претендують на археологічну сенсацію.

Фото: Рівненська ОДА

Водночас він пояснив, що місце для розкопки обирали не наосліп. Попередні сезони наукових досліджень цієї території давали орієнтири про знаходження саме у цьому місці некрополя колишнього монастиря. І археологи не прогадали. На місці поховання також знайдено намистини, шпильки до жіночого одягу, прикраси, монети та церковне начиння.

Фото: Рівненська ОДА

Поки що археологи припускають, що склеп змуровано наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ століття. Експедиція триває.

Фото: Рівненська ОДА

Як зазначається, на цьому місці, за історичною довідкою, у 1592 році князь Василь Острозький заснував православний жіночий монастир. Він у ХVІІ столітті перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832 року.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.