На Рівненщині судитимуть двох лікарок, яких звинувачують у смерті немовляти

Джерело: поліція Рівненщини, Рівненська обласна прокуратура

На Рівненщині перед судом постануть дві лікарки, службова недбалість яких призвела до смерті немовляти.

Правоохоронці встановили, що 17 січня 2024 року близько 6:30 до пологового відділення Острозької лікарні звернулася 29-річна жінка, у якої розпочалися перейми.

Через понад 7 годин 70-річна акушерка-гінекологиня не ініціювала перегляд тактики ведення пологів, а 37-річна завідувачка акушерсько-гінекологічного відділення пізно діагностувала патологію, яка не дозволяла природних пологів та потребувала негайного проведення кесаревого розтину.

Потому, через надання некваліфікованої допомоги медичними працівницями, під час операції новонароджене дитя отримало пологову травму. Того ж дня дитину в стані мозкової коми госпіталізували в Рівненську обласну дитячу лікарню. Утім, врятувати життя не вдалося – через місяць дівчинка померла.

Згідно з висновками експертиз, немовля померло від важкої асфіксії під час пологів, якої можна було уникнути за своєчасного проведення кесаревого розтину. Однак медикині своєї вини не визнають.

Слідчі повідомили обом лікаркам про підозру за ч.2 ст.140 КК України. Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк.

Наразі досудове розслідування завершено, матеріали кримінального провадження скеровано до суду.

Південна Корея заявила про готовність прийняти всіх північнокорейських військовополонених, які опинилися в полоні в Україні після участі у війні на боці Росії, якщо вони добровільно висловлять бажання переїхати до Південної Кореї.

У Хмельницькій області внаслідок вибуху невідомого предмета поранень зазнав 11-річний хлопчик.

Гондурас планує закупити українські безпілотники в межах посилення боротьби з наркоторгівлею та посилення безпеки кордонів.

Вранці 23 червня російські окупанти вдарили по Запоріжжю. Є руйнування та поранена.

У літній період пацієнти, які використовують препарати класу GLP-1, зокрема Ozempic, Wegovy та Mounjaro, можуть мати підвищені ризики зневоднення та ускладнень, пов’язаних із високою температурою.