На російському ТБ заборонили показувати звернення командувача Повітряно-десантними військами РФ через його заяву про втрати – ISW

Джерело: ISW

На російському телебаченні заборонили показувати виступ командувача Повітряно-десантними військами Росії генерал-полковника Михайла Теплінського, ймовірно, через оприлюднення ним інформації про втрати росіян в Україні.

Теплінський на честь дня Повітряно-десантних військ РФ записав звернення, у якому заявив, що з початку війни в Україні поранень зазнали щонайменше 8500 російських десантників.

Така заява, зауважили в Інституті вивчення війни, є рідкісним офіційним оприлюдненням російських втрат. Зазвичай офіційні особи не повідомляють про втрати поки триває війна.

Телеканал “Звезда”, який є рупором російського міноборони, зняв заяву Теплінського з етеру. Деякі джерела стверджують, що це відбулось саме через його слова про втрати РФ.

BBC та опозиційне видання “Медіазона” підтвердили, що щонайменше 1800 російських десантників загинули в боях в Україні станом на 30 липня, і співвідношення вбитих до поранених 1:3 є в середньому (якщо не трохи кращим) для російських сил в Україні.

Міністерство оборони Росії, можливо, також намагалося цензурувати розкриття Теплінським деталей щодо нових формувань десантників, оскільки міністр оборони РФ Сергій Шойгу та інші військові посадовці раніше обговорювали створення інших формувань, але не уточнювали їхні назви та точне підпорядкування існуючим частинам.

Фахівці також нагадали, що раніше Теплінський використав російський День захисника Вітчизни 23 лютого, щоб розкритикувати російського начальника Генерального штабу та командувача військовими операціями генерала армії Валерія Герасимова щодо масштабів втрат росіян в Україні.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.