Росія почала створювати нові формування для зміцнення своїх наземних сил – британська розвідка

Джерело: Twiiter міноборони Великої Британії

За інформацією британських розвідників, протягом останніх двох місяців РФ розпочала створювати нові великі формування, задля підсилення своїх сухотних військ, зокрема 25-тої загальновійськової армії.

Фахівці зауважили, що після повномасштабного вторгнення в Україну, Росія, в основному, розгортала мобілізованих резервістів, аби повнити вже встановлені формування або піхотні полки територіальної оборони.

Водночас РФ рідко створювала нові загальновійськові формування. Винятком став 3-й армійський корпус, створений влітку 2022 року, який загалом показав погані результати.

На думку розвідників, найімовірніше, що будь-яке нове формування РФ використає як резервні сили у війні проти України, проте у довгостроковій перспективі Росія прагне посилити свою армію проти НАТО.

Однак, резюмували експерти, без нової хвилі мобілізації Росія навряд чи знайде достатньо нових військ, аби допомогти резервами хоча б одній новій армії.

  • У британській розвідці зауважили, що на півдні тривають інтенсивні бої з російськими окупантами. Фахівці вважають, що на даному напрямку війська РФ очікують проблеми, такі як нестача боєприпасів та відсутність резерву.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.