Війська РФ на півдні України найімовірніше зіштовхнуться з нестачею боєприпасів та браком резервів – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці зауважили, що на півдні тривають інтенсивні бої з російськими окупантами. Фахівці вважають, що на даному напрямку війська РФ очікують проблеми, такі як нестача боєприпасів та відсутність резерву.

На півдні України інтенсивні бої продовжують зосереджуватися на двох ділянках. Зокрема на південь від Оріхова українські війська ведуть боротьбу проти 58-ї загальновійськової армії Росії.

За даними розвідників, 58-й загальновійськовій армії РФ на цьому напрямку доводиться боротись не лише з наступом ЗСУ, а й з втомою від боротьби та виснаженням передових розгорнутих полків, які ведуть напружені бої вже понад 8 тижнів.

“На півдні загальні проблеми для російських командувачів, швидше за все, включатимуть нестачу артилерійських боєприпасів, брак резервів і проблеми із забезпеченням флангів підрозділів в обороні”, – вважають у британській розвідці.

Окрім цього, ще одна ділянка де тривають інтенсивні бої – на півдні від Великої Новосілки (Донецька область) – тут російські війська, що обороняються, стягнуті як зі Східного, так і з Південного військових округів РФ, що, ймовірно, створює проблеми з координацією.

Фахівці додали, що елементи 5-ї об’єднаної армії РФ, ймовірно, будуть під особливим тиском, і, ймовірно, також відчувають, що їм давно потрібна ротація з лінії фронту.

  • Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.