На сайті президента відхилили петицію про надання американської зброї для бригади «Азов»
Джерело: командир бригади “Азов” Денис Прокопенко на псевдо “Редіс” /Facebook
Сайт офіційного інтернет-представництва Президента України двічі відхилив петицію про розблокування надання зброї та допомоги 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” з боку США.
Командир бригади нагадав, що “Азов” обороняв Маріуполь у 2022 році з обмеженими ресурсами та застарілими зразками озброєння. Це стало наслідком поправок в законах США, які діють з 2017 року, та блокують “надання зброї та забезпечення навчання або іншої допомоги для батальйону “Азов”.
За словами Дениса Прокопенка, попри те, що “Азов” неодноразово демонстрував свій професіоналізм та ефективність, поширення російської пропаганди продовжує сприяти обмеженню доступу до сучасної західної зброї 12-й бригаді “Азов”.
“Публікацію петиції, яка закликає політичне керівництво України докласти всіх зусиль, аби поправку про заборону надання “Азову” американської зброї було вилучено з законів США про консолідовані асигнування, було відхилено. Сайт офіційного інтернет-представництва Президента України двічі відхилив петицію”, – повідомив Денис “Редіс” Прокопенко.
А також наголосив, що “Азов” довів кров’ю свій професіоналізм і рішучість у відбитті російської агресії: “Бійці 12-ї бригади “Азов” щодня захищають цивілізований світ і потребують підтримки для отримання сучасного західного озброєння”.
- Командир бригади спеціального призначення “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко закликав виключити бригаду із законопроєкту щодо оборонних асигнувань США, оскільки це не дозволяє надавати “Азову” західне озброєння.
- 17 березня у Києві відбулася мирна акція, присвячена підтримці військовим полку “Азов”, які вже понад два роки перебувають в російському полоні. Кияні та жителі міста вийшли на центральну площу, зокрема вони провели перфоманс.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.