На швидку відбудову України знадобиться до 15 млрд доларів

Джерело: Урядовий портал

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на програми швидкої відбудови України необхідно до 15 мільярдів доларів.

“Потреби швидкої відбудови України залишаються на рівні до 15 млрд доларів. Цього року було профінансовано лише частину потреб, решта витрат переходять на 2024 рік”, – зазначив Денис Шмигаль.

А також додав, що була переформатована робота Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України, і тепер до її керівного комітету входять союзники із країн G7 та Європейського Союзу.

За словами прем’єр-міністра, одним із головних завдань платформи цього року і на наступний рік є забезпечити фінансування проєктів відновлення.

Загалом, за його даними, у 2023 році з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на різні програми відновлення було виділено 62,3 млрд грн.

Кошти спрямовані, зокрема, на роботи на об’єктах енергетики, будівництво водогонів, будівництво та відновлення об’єктів інфраструктури, на експериментальний проєкт комплексного відновлення шести населених пунктів, а також місцевим бюджетам для реалізації проєктів на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства.

Також в Україні активно реалізовується запроваджена урядом програма “єВідновлення”, на яку виділено 4,4 млрд гривень. І вже для 16 тисяч українських родин погоджено виплати на ремонти осель.

Зокрема, зараз впроваджуються житлові сертифікати для тих, чиє житло повністю зруйноване, якими можна буде скористатися вже у листопаді. Третій компонент програми — це відшкодування тим, хто зробив ремонти власним коштом.

Важливим питання на сьогодні є гуманітарне розмінування, на яке у проєкті Держбюджету на 2024 рік закладено 2 млрд грн. За словами прем’єр-міністра, відповідно до плану розмінування сільськогосподарських земель на деокупованих територіях потрібно обстежити 470 тис. гектарів.

Крім того, за словами глави уряду, незабаром планується Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України в Хорватії, на якій очікується залучення додаткових фінансових ресурсів від різних країн, донорів та організацій.

Також прем’єр-міністр зазначив, що триває активна робота з партнерами щодо наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок конфіскованих російських активів.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.